Pływalnie dla seniorów

Czas, gdy pandemia wygasa i maleje zagrożenie związane z obecnością koronawirusa, niezwykle ważne jest dalsze dbanie o zdrowie, formę fizyczną oraz dobre samopoczucie. Jedną z najlepszych form ruchu szczególnie dla seniorów jest pływanie. Tu z ciekawą ofertą przychodzi Gdański Ośrodek Sportu.


Nowy punkt na żeglarskiej mapie Gdańska

Na Wyspie Sobieszewskiej powstała przystań jachtowa, która już wkrótce trafi pod opiekę Gdańskiego Ośrodka Sportu. Na początku września pierwsze jednostki będą mogły zacumować w nowym miejscu.


Ratownicy gotowi na sezon letni

Tegoroczny sezon kąpieliskowy w Gdańsku rozpoczyna się 25 czerwca. Wybierając się na plażę i planując wejście do wody, korzystajmy z tych miejsc, gdzie bezpieczeństwa pilnują ratownicy wodni. Łącznie w okresie wakacyjnym działać będzie 8 strzeżonych kąpielisk.


Błękitne Flagi na gdańskich plażach

Pełnia sezonu letniego za pasem, już niebawem tysiące mieszkańców Gdańska oraz turystów, będzie odpoczywać na naszych plażach. Charakterystyczna, Błękitna Flaga będzie dla nich potwierdzeniem najwyższej jakości, związanej z bezpieczeństwem czystością oraz ekologią. W nadchodzącym sezonie Gdańsk będzie się szczycił dziesięcioma certyfikatami tego międzynarodowego wyróżnienia.


Innowacyjny morski kosz wyłowi śmieci w Marinie Gdańsk

W marinach na całym świecie jest ich zaledwie kilkaset, a w Polsce tylko dwa – oba w Gdańsku. Fundacja Mare zakupiła Seabin - innowacyjny morski kosz, który właśnie został zainstalowany w gdańskiej marinie przy ul. Szafarnia.


Weź udział w morskiej przygodzie!

Jeśli chcesz przeżyć prawdziwą morską przygodę i jesteś uczniem szkoły średniej lub studentem, Gdański Ośrodek Sportu ma dla Ciebie wyjątkową propozycję.


Zajęcia w ramach Aktywuj się w Gdańsku znów dostępne

Od 1 marca ponownie można korzystać z bezpłatnych zajęć sportowych w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku.


Trwają zapisy na wiosenną edycję Aktywuj się w ratownictwie wodnym

„Aktywuj się w ratownictwie wodnym” to cykl zajęć doskonalących umiejętności pływackie z elementami ratownictwa. Uczestnicy mają możliwość poprawienia techniki pływania, a także zapoznania się z podstawowymi elementami pierwszej pomocy oraz ratownictwa wodnego. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń, pierwszeństwo dla osób niekorzystających ze wcześniejszych edycji programu.


Aktywuj się w Gdańsku online

Dotychczas zajęcia programu „Aktywuj się”, organizowane przez Gdański Ośrodek Sportu, cieszyły się dużą popularnością, a uczestnicy spotykali się w gdańskich halach, na obiektach sportowych GOS czy w plenerze. Obecnie bezpieczniej jest, zarówno dla uczestników zajęć, jak i instruktorów, zostać w domu. Mimo to zajęcia będą odbywać się nadal poprzez kanały online.