Załatw sprawę w Urzędzie Miejskim w czasie epidemii

Wszystkie zadania w Urzędzie Miejskim są realizowane, jednakże z uwagi na bezpieczeństwo pewnym ograniczeniom podlega bezpośrednia obsługa klienta.


Czytaj więcej

Obostrzenia w Gdańsku [AKTUALIZACJA]

Niestety Gdańsk, podobnie jak całe Trójmiasto i lwia część Województwa Pomorskiego został zaliczony do czerwonej strefy pandemicznej. To oznacza kolejne obostrzenia. Wszyscy, którzy odwiedzą w najbliższych dniach Gdańsk muszą stosować się do nowych przepisów. Bądźmy bezpieczni!


Czytaj więcej

Dozowniki do dezynfekcji rąk pojawią się w gdańskich autobusach i tramwajach

W gdańskich tramwajach i autobusach w ramach testów zostaną zamontowane dozowniki z płynem odkażającym dłonie. Jeśli rozwiązanie zostanie zaakceptowane przez podróżujących, a co za tym idzie pasażerowie będą korzystać z dozowników, zostaną one zamontowane we wszystkich pojazdach miejskiej spółki GAiT.


Czytaj więcej

Oddaj osocze i zdobądź karnet na pływalnię!

Przyjdź w terminie od 16 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. do gdańskiego oddziału RCK i podziel się osoczem z krwi, które może uratować życie chorym na COVID-19. Dla pierwszych 300 osób, które dokonają donacji przygotowaliśmy karnet na okaziciela na pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu (Chełm, Orunia, Osowa, Stogi).


Czytaj więcej

Miałeś kontakt z osobą zakażoną? Sprawdź, co robić

Jeśli podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, przede wszystkim zachowaj spokój, ustal rodzaj kontaktu i obserwuj swoje samopoczucie.


Czytaj więcej

Praca na kwarantannie a zasiłek chorobowy

Jeśli przebywasz obecnie na kwarantannie, pamiętaj że możesz otrzymywać świadczenie za czas choroby lub zdecydować się na pracę zdalną. Nie możesz jednak łączyć obu możliwości.


Czytaj więcej

Chorowałeś na koronawirusa i wyzdrowiałeś? Oddaj osocze i pomóż innym

Koronawirusa masz już za sobą? Pomóż innym w walce z chorobą! Zgłoś się do jednego z Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i oddaj osocze. Terapia osoczem w niektórych przypadkach pomaga uzyskać istotną poprawę stanu zdrowia pacjentów z COVID-19.


Czytaj więcej

Zasiłek opiekuńczy - najważniejsze informacje

Rodzice dzieci do 8. roku życia mogą ponownie otrzymać zasiłek opiekuńczy. Będzie on przysługiwał przez okres 21 dni, tzn. od 9 do 29 listopada 2020 r.


Czytaj więcej

Piłka jest po Twojej stronie! Trefl Gdańsk wraca do treningów i propaguje profilaktykę rozprzestrzeniania SARS-CoV-2

Od środy zespół Trefla Gdańsk trenuje już niemal w komplecie. Trener Michał Winiarski, który przez ostatnie tygodnie miał do dyspozycji czterech zawodników obecnie pracuje już z grupą 12 graczy. Klub jednocześnie włącza się w profilaktykę rozprzestrzeniania SARS-CoV-2, inicjując działania pod hasłem „piłka jest po Twojej stronie”. W spocie przygotowanym przez „gdańskie lwy” do przestrzegania zasad zmniejszających ryzyko zakażenia przekonują dwaj mistrzowie świata – Mariusz Wlazły i Mateusz Mika.


Czytaj więcej

Gdański Informator Pomocowy

Pomagasz lub sam potrzebujesz pomocy? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w jednym miejscu. Właśnie powstał Gdański Informator Pomocowy.


Czytaj więcej