• Home
  • Lista aktualności

Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z Ukrainy / Вакцинація від COVID-19 для осіб з України

Polska pozostaje solidarna z Ukrainą podczas trwającej agresji ze strony Rosji. Chcemy zapewnić bezpieczeństwo osobom, które przyjeżdżają do naszego kraju z obszaru objętego działaniami militarnymi. W ramach Narodowego Programu Szczepień każda chętna osoba może bezpłatnie zaszczepić się przeciw COVID-19. Польща залишається солідарною з Україною під час агресії з боку Росії, що триває. Ми хочемо гарантувати безпеку людей, які приїжджають в нашу країну з району бойових дій. У рамках Національної програми імунізації кожен бажаючий може зробити щеплення від COVID-19.


Gdzie w Gdańsku wykonać test?

Lawinowo rośnie liczba zakażonych Covid-19.  Gdzie w Gdańsku wykonać test? Na terenie Gdańska działa obecnie 18 punktów wymazowych. Do końca stycznia będzie ich 20. W ostatnich dniach niemal wszystkie są mocno oblegane.


Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Gdańska


Do Gdańska dotarło już 2 400 000 sztuk maseczek jednorazowych dla mieszkańców. Nasze miasto otrzymało je z rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Od środy, 2 lutego mieszkańcy będą mogli odbierać maseczki w 107 punktach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. 

Szpital tymczasowy w AMBEREXPO ponownie otwarty

W środę, 19 stycznia został otwarty szpital tymczasowy w centrum wystawienniczo-kongresowym AMBEREXPO przy ulicy Żaglowej 11. Obiekt przekazano COPERNICUS Podmiotowi Leczniczemu w celu świadczenia usług medycznych.


Zmiany w zasadach bezpieczeństwa [AKTUALIZACJA]

W związku z kolejną falą pandemii COVID-19 Rząd RP zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń.


Bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej po przebytym Covid-19

Fizjoterapia, zabiegi w komorze hiperbarycznej, spotkania z psychologiem - na to mogą liczyć pacjenci którzy przeszli koronawirusa i nadal odczuwają skutki choroby. Dzięki programowi kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej spółki Copernicus ponad 1200 osób będzie mogło skorzystać z opieki lekarzy.


Przed końcem roku #zaszczepsięwERGOARENIE

Punkt szczepień masowych w ERGO ARENIE, którego operatorem są Szpitale Pomorskie będzie funkcjonował do końca roku 2021. Przez 6 dni w tygodniu, bez wcześniejszej rejestracji, w gdańsko-sopockiej hali można zaszczepić się przeciwko COVID-19.


Mobilny Punkt Szczepień zakończył pracę

Zakończyło się szczepienie przeciwko COVID-19 w busie, który zatrzymywał się przy gdańskich szkołach. Z Mobilnego Punktu Szczepień od 13 września skorzystało łącznie blisko 600 osób.


Mobilny Punkt Szczepień przed wybranymi szkołami

13 września w trasę ruszył Mobilny Punkt Szczepień. W ciągu najbliższych dni będzie można spotkać go przed największymi gdańskimi szkołami. To udogodnienie dla rodziców i opiekunów, którzy chcą zaszczepić dzieci i młodzież przeciw Covid-19.


Punkty szczepień w aptekach

Od lipca 2021 możemy otrzymać szczepionkę przeciw Covid-19 w aptece. Możliwość zaszczepienia w aptece ma ułatwić chętnym ten krok - można to teraz zrobić na przykład przy okazji realizowania recepty.