Image

Co nowego w gdańskim ZOO?

Aż do końca września, ZOO można zwiedzać dłużej, do godziny 19:00. Na gości czekać będzie wiele atrakcji!

Co nowego?

Swoje podwoje otworzy nowa całoroczna restauracja, La Mariposa. Mieści się ona w miejscu wcześniejszych barów, niedaleko głównego budynku administracyjnego. W restauracji oferowana będzie kuchnia europejska, w formie samoobsługowego bufetu. Codziennie do wyboru będą: dwie zupy, cztery dania mięsne, dwa dania rybne, makarony, surówki, sałatki, sosy, dodatki, desery, a także napoje ciepłe i zimne. W menu znajdą się dania dla dzieci, jak również propozycje dla wegetarian i wegan.

Nowością są edukacyjne mapki ZOO w zupełnie nowej odsłonie: poza szczegółowym planem ogrodu, znajdziemy na nich opisy wielu gatunków zwierząt, harmonogram pokazów karmienia, informacje o ZOO i ochronie przyrody, zajęciach edukacyjnych i
atrakcjach dodatkowych, a także naklejki z wizerunkami zwierząt!

Bezpłatne atrakcje dostępne w gdańskim ZOO
 
  • W gdańskim ZOO mieszka ponad 790 zwierząt reprezentujących blisko 150 gatunków z całego świata. Przy każdym wybiegu jest tabliczka opisująca dany gatunek i ciekawostki z nim związane. Będąc w ZOO można więc nie tylko zobaczyć wiele zwierząt, ale także dowiedzieć sporo na ich temat. 
  • Pokazy karmienia, treningi medyczne i spotkania z opiekunami zwierząt
  • Gra terenowa „Odkrywca-Zdobywca”
Bezpłatna gra terenowa Odkrywca-Zdobywca to edukacyjna rodzinna zabawa, zachęcająca do aktywnego zwiedzania ZOO. Chętni otrzymują mapę ogrodu z zaznaczonymi punktami, w których ukryte są „skarby”. Po ich odnalezieniu przybijają pieczątkę, aby potwierdzić odnalezienie ukrytego celu. Na uczestników zabawy czeka nagroda -  legitymacja Odkrywcy Zdobywcy!

Lekcje przyrody
ZOO zaprasza na lekcje przyrody i warsztaty z edukatorem. Ciekawe tematy zajęć przygotowane są z myślą o różnych grupach wiekowych (10-25 osób), od przedszkolaków po seniorów. Lekcje mają formę spaceru, gry terenowej lub spotkania w sali edukacyjnej. Zajęcia edukacyjne odbywają się cały rok, w dni powszednie o godz. 9:30 oraz 11:00.

Termin lekcji można rezerwować telefonicznie: 552 00 41 wew. 122, lub mailowo: edukacja@zoo.gda.pl.

Płatne atrakcje i usługi w gdańskim ZOO

Małe ZOO
Małe zoo to jedyne miejsce w ogrodzie, w którym można pogłaskać i nakarmić zwierzęta: kozy, króliki, a nawet alpakę. Pracownicy przygotowują dla gości specjalną karmę, którą można podawać zwierzętom. Małe zoo pozwala dzieciom i dorosłym zapoznać się z różnorodnym światem zwierząt, zdobyć na ich temat wiedzę i przełamać barierę strachu. Bilet wstępu do Małego ZOO kosztuje 3 zł dla dziecka, a dorośli wchodzą za darmo.

Przejażdżki „Turbo Ślimak”
„Turbo Ślimak” zaprasza na przejażdżki po ogrodzie 14-osobowymi busami elektrycznymi. W trakcie przejażdżki przewodnik opowiada ciekawostki o mijanych gatunkach zwierząt. Aby umówić się na przejażdżkę należy skontaktować się z operatorem: tel. kom. 518 222 245 lub e-mail: turboslimak22@gmail.com. Przystanek i kasa biletowa „Turbo Ślimaka” znajduje się zaraz przy głównej bramie wejściowej do ZOO.

Do wyboru są dwie trasy: krótka - trwa ok. 30 minut, prowadzi wzdłuż wybiegów m.in.: słoni, oryksów, żyraf, lwów, gepardów, wilków grzywiastych. Odjazd co ok. 30 min licząc od godziny 9:00 i długa - trwa ok. 60 minut, prowadzi przez całe ZOO! Odjazd co ok. 60 min licząc od godziny 9:00

Park Linowy „Małpi Jar”
Park linowy MAŁPI JAR to niezwykłe miejsce dla pasjonatów aktywnego wypoczynku, którzy kochają sporty na świeżym powietrzu i nie boją się nowych wyzwań. Specjalny program dla dzieci i młodzieży. Rezerwacja wizyty: tel. 501 449 161.

Fotobudki
Na terenie ZOO znajdują się trzy fotobudki, w których można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Tłami fotografii są zwierzęta z gdańskiego ZOO. Zdjęcia można od razu wydrukować w dwóch formatach lub pobrać na telefon za pomocą kodu QR. Automat przyjmuje płatności kartą i gotówką. Koszt jednego zdjęcia to 10 zł, a trzech zdjęć to 20 zł. Fotobudki są czynne przez cały rok, w godzinach otwarcia ZOO.

Wypożyczalnia wózeczków
Ułatwieniem dla opiekunów z małymi dziećmi jest wypożyczenie wózeczka. W drewnianych wózeczkach przewozić można dzieci do lat 7 lub bagaże, o wadze do 40 kg. Wypożyczalnia czynna od 29 kwietnia do 30 września codziennie w godzinach od 9:00 do 18:00. Koszt wypożyczenia wózeczka to 30 zł, plus 20 zł zwrotnej kaucji. Płatność tylko gotówką.

Sklepik z pamiątkami
Sklepik z pamiątkami znajduje się po lewej stronie, 50 m od głównego wejścia do ZOO. Czynny jest codziennie, przez cały rok, od godziny 9.00, a zamykany na godzinę przed zamknięciem ogrodu. Od maja do września czynny będzie również nowy, dodatkowy sklepik, przy restauracji La Mariposa. Otwarty będzie od godziny 10.00, a zamykany na godzinę przed zamknięciem ZOO.