Image

Szukasz pomocy psychologicznej? Odwiedź nową stronę


Wsparciewgdansku.pl - strona prowadzona przez Fundację FOSA od 2023 roku działa w nowej odsłonie. Osoby szukające pomocy z powodu depresji, zaburzeń psychicznych, kryzysu, nerwicy, uzależnień - problemów, które sprawiają trudności życiowe znajdą tu kompleksowe informacje na temat dostępnej w Gdańsku pomocy psychologicznej. 

Gdzie szukać pomocy w razie kryzysu? 

Stronę internetową wsparciewgdansku.pl, która wystartowała w 2020 roku, powinien znać każdy mieszkaniec naszego miasta, żeby w razie kryzysu wiedzieć, gdzie szukać pomocy dla siebie, rodziny czy znajomych. Warto wiedzieć, że jest miejsce, w którym otrzymamy wsparcie i informacje o wszystkich dostępnych formach pomocy i punktach jej udzielania w Gdańsku. 

Od lutego tego roku strona wystartowała w nowej szacie graficznej, z nowymi funkcjonalnościami, nowymi treściami. Jest bardziej przyjazna, dostosowana do potrzeb osób, które szukają tego rodzaju pomocy, nowocześniejsza, bogatsza i aktualna. 

Modernizacja strony objęła też uaktualnienie bazy danych z ofertą wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego. Baza jest tworzona na podstawie danych zebranych od podmiotów i innych organizacji działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i regularnie aktualizowana przez pracownika PIK.
 
Nowością jest interaktywna mapa Gdańska, na której - po kliknięciu w wybraną dzielnicę - znajdziemy wszystkie działające lokalnie placówki, poradnie, fundacje, punkty Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie udzielające pomocy w obszarze zdrowia psychicznego. Dla osób, które “zgubią się” w ofercie strony w jej górnym menu umożliwiono prostszą możliwość kontaktu - można po prostu zadzwonić przez stronę wybierając z zakładki “Gubisz się w ofercie? 

Konsultacje, wsparcie, skierowanie do innej placówki 

Warto przypomnieć o Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym, który działa w Gdańsku od czerwca 2016 roku, a tę usługę dla gdańszczan realizuje także Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Placówkę stworzono w ramach „Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016-2023”. W budynku przy ulicy Chopina 42 w Gdańsku dyżurują psychologowie i terapeuci.