Image

Wydrukuj i graj! Bezpłatne gry do pobrania


Firmy Rebel oraz Asmodee udostępniły bezpłatnie wersje popularnych gier planszowych. Wystarczy pobrać grę, wydrukować i zacząć wspólną, rodzinną zabawę.

Każda z gier dostępnych na stronie https://print-and-play.asmodee.fun/pl/ oferuje inne doświadczenia związane zarówno z rywalizacją, jak i współpracą z pozostałymi domownikami. Niezależnie od wieku uczestników, wspólna zabawa pozwoli trenować umysł, a jednocześnie ma wiele zalet społecznych. I nie wymaga wychodzenia z domu! Dodatkowo mamy możliwość nie tylko zapoznania się z najpopularniejszymi planszówkami, ale również zdobycia ich wyjątkowych wersji. Te, które znajdziecie na stronie przeszły bowiem drobne modyfikacje, niezbędne, by można było je wydrukować we własnym domu.

Lista dostępnych gier:

Dobble
- Jedna z najpopularniejszych gier rodzinnych, która pozwala ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość i refleks. Aby wygrać, musimy jak najszybciej znaleźć na dwóch kartach parę identycznych symboli. Oczywiście zanim zrobią to pozostali gracze! Odpowiednia dla graczy od 6 roku życia.

Dixit - Przepięknie ilustrowana karcianka, która pobudzi naszą wyobraźnię do tworzenia wyjątkowych skojarzeń. Na podstawie ilustracji, uczestnicy będą wymyślali rozmaite hasła, a następnie spróbują odgadnąć, które skojarzenie było tym podstawowym. Odpowiednia dla graczy od 8 roku życia.

Timeline - Dynamiczna gra, w której będziemy mogli wykorzystać zarówno swoją wiedzę, jak i intuicję w dziedzinie historii. Naszym zadaniem jest umieszczanie kolejnych wydarzeń (związanych z wynalazkami i odkryciami z całego świata) na osi czasu. Odpowiednia dla graczy powyżej 8 roku życia.

Unlock! - Oparta na współpracy gra inspirowana zabawami typu escape room. Pozwala przeżyć niezwykłe przygody z użyciem dostępnych kart oraz dedykowanej aplikacji. Kolejne karty umożliwią nam wyszukiwanie przedmiotów, łączenie obiektów i rozwiązywanie kolejnych zagadek. Odpowiednia dla graczy powyżej 10 lat.

Cortex - Zabierz swój mózg na salę gimnastyczną i trenuj pamięć, logiczne myślenie oraz szybkość reakcji. Podczas rozgrywki będziecie rozwiązywali rozmaite zadania takie jak labirynty, puzzle czy uzupełnianki. A to wszystko pod presją czasu! Odpowiednia dla graczy powyżej 8 lat. 

Combo color - Strategiczna gra rodzinna, w której staramy się rozszerzać swoje terytorium poprzez stopniowe kolorowanie kolejnych pól na planszy. Działaj taktycznie, zdobywaj przedmioty i mnóż swoje punkty aż do zwycięstwa! Odpowiednia dla graczy powyżej 8 lat.

Koncept Kids - specjalna, kooperacyjna wersja Konceptu w pełni przystosowana do potrzeb maluchów od 4 roku życia. Celem gry jest wykorzystanie planszy z ikonami, by przekazać informacje o jak największej liczbie zwierząt. Podczas zabawy współpracujemy i wygrywamy wspólnie, jako drużyna.

Time’s Up! Kids - Podczas zabawy z Time’s Up! Kids naszym zadaniem jest opisywanie i pokazywanie tego, co widzimy na obrazkach, pozostałym graczom. To specjalna wersja, dostosowana do dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać!

Rory’s Story Cubes - Dawno, dawno temu powstała gra, w której Twoja wyobraźnia nie napotykała żadnych ograniczeń. Rzuć kostkami, stwórz historie i przeżywaj wiele wyjątkowych przygód w fantastycznych światach.

Love Letter - List miłosny to gra dedukcji i blefu, w której przyda się nieco szczęścia oraz chęć do podejmowania ryzyka. Dzięki prostym zasadom zapewnia uczestnikom dynamiczną interakcję. Każdy z graczy próbuje znaleźć się jak najbliżej księżniczki, jednocześnie trzymając pozostałych na dystans. Im silniejsze karty posiadasz, tym więcej masz możliwości, ale również stajesz się bardziej oczywistym celem. Z kolei poleganie na słabszych kartach może sprawić, że Twój list wyląduje w kominku!

KeyForge - weź udział w wyścigu o skarby ukryte w kryptach Tygla! Wciel się w potężnego Archonta dzięki czterem unikalnym taliom pochodzącym z najnowszego zestawu Masowa Mutacja. Wzywaj potężne stworzenia do walki o Twoją sprawę i zbieraj Æmber, by wykuć 3 klucze, zanim zrobi to Twój przeciwnik. Gra odpowiednia dla osób powyżej 14 roku życia.

One Key - Zaginiony Klucz to lekka i inteligentna gra łącząca przepiękne ilustracje z dedukcją i pracą na skojarzeniach. Podczas zabawy lider daje pozostałym graczom wskazówki, na podstawie których będą usuwali kolejne elementy z puli tak długo, aż znajdą tytułowy zaginiony klucz. Czy uda się to również Twojej drużynie?

Wszystkie gry można bezpłatnie pobrać na https://print-and-play.asmodee.fun/pl/