Image

Gdańsk dla młodych podróżników


Aż cztery tysiące egzemplarzy książki „Gdańsk dla młodych podróżników” trafi do czwartoklasistów gdańskich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańsk. Przewodnik jest źródłem informacji o historii miasta i jego najciekawszych miejscach. Publikację można już kupić w sklepie internetowym Muzeum Gdańska oraz stacjonarnie w wybranych oddziałach instytucji.

Książka „Gdańsk dla młodych podróżników” adresowana jest do młodych 7–12-letnich czytelników. To rodzaj przewodnika turystycznego dla dzieci po mieście z tysiącletnią historią i licznymi zabytkowymi budynkami i miejscami. Jest źródłem informacji o historii Gdańska i najciekawszych miejscach, które warto zobaczyć. Przewodnik jest wyposażony w mapy i notatnik, dzięki którym zyskuje funkcję wygodnego narzędzia do zaplanowania wycieczek po Gdańsku wraz z bliższymi i dalszymi członkami rodziny.

Okraszone pięknymi ilustracjami, opisane są takie miejsca w Gdańsku, jak m.in. Brama Wyżynna, mury obronne, Zespół Przedbramia ul. Długiej, które gdańszczanki i gdańszczanie często nazywają Katownią. Z innych miejsc uwzględnionych w przewodniku przedstawiono dzieje Dworu Bractwa Świętego Jerzego, Złotej Bramy, Ulicy Długiej, Domu Uphagena, Długiego Targu, Ratusza Głównego Miasta, Dworu Artusa, Fontanny Neptuna, Złotej Kamienicy, Bramy Zielonej, Bramy Mariackiej, Stągwi Mlecznych oraz mostów i kładek na Motławie znajdujących się na Wyspie Spichrzów. Gdańsk dla młodych podróżników zachęca również do odwiedzin gdańskich muzeów. Znalazły się w nim m.in. Dom Przyrodników i Błękitny Baranek (Muzeum Archeologiczne w Gdańsku) oraz SS Sołdek (Narodowe Muzeum Morskie) i oddziały Muzeum Gdańska.

Książka jest uzupełnionym wznowieniem przewodnika autorstwa Jacka Friedricha i Adama Pękalskiego, zrealizowanym z inicjatywy miasta w ramach programu Edukacja do Kultury. Gdańsk. Jej wydawcą jest Muzeum Gdańska.

Gdzie kupić książkę?

4 tysiące egzemplarzy trafi do czwartoklasistów ze szkół, których organizatorem jest miasto. Książkę można nabyć również w sklepie internetowym Muzeum Gdańska w cenie 49 złotych. W tej samej cenie zakup stacjonarny pozycji „Gdańsk dla młodych podróżników” będzie również możliwy w Ratuszu Głównego Miasta, Muzeum Bursztynu, Domu Uphagena, Dworze Artusa i Muzeum Poczty Polskiej w godzinach ich otwarcia dla zwiedzających. W sezonie jesienno-zimowym najdłużej, do godz. 18.00, będzie czynny punkt sprzedaży w Muzeum Bursztynu.