• Home
  • Lista aktualności

Nawet 100% dofinansowania na wymianę pieców i kotłów

Zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej dla miast, do września 2024 roku wszystkie piece i kotły służące do ogrzewania, które zgodnie z oznaczeniami są poniżej 3 klasy jakości, muszą zostać wymienione. Dzięki aktualizacji programów dotacyjnych będzie można uzyskać nawet do 100% dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania.


Nie marnuj jedzenia! Zajrzyj do Niemarnika

Odświeżony Niemarnik to nie tylko przepisy na proste i smaczne dania, jest w nim też mnóstwo wskazówek jak mądrze planować zakupy i korzystać z tego, co mamy w lodówce. Podpowiada też, jak przechowywać żywność i co kupować sezonowo, a także gdzie oddać to, czego nie udało nam się zjeść.


Meble od serca dla potrzebujących w Gdańsku

Chcesz pozbyć się zbędnych mebli? Przekaż je Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. W razie konieczności sprzęty zostaną gruntownie wyczyszczone, odnowione. Zyskają nowych właścicieli, którzy potrzebują takiej pomocy.


Wsparcie seniorów w drobnych naprawach domowych

Dla starszej osoby naprawa cieknącego kranu w kuchni czy wymiana żarówki w łazience mogą stanowić poważny problem. W takich sytuacjach gdańszczankom i gdańszczanom w wieku 70+ nieodpłatnie pomaga fachowiec.


Mielżyński Gdańsk Wine Bar

Odkryj gdańską kuchnię dzięki nowemu pakietowi Smaki Gdańska!


Restauracja Magiel

Odkryj gdańską kuchnię dzięki nowemu pakietowi Smaki Gdańska!


Dni otwarte w szkołach podstawowych

Luty to miesiąc dni otwartych w gdańskich szkołach podstawowych. W piątki i soboty w poszczególnych placówkach odbędą się spotkania z rodzicami i opiekunami 6 i 7-latków. Swoje drzwi otworzą 64 szkoły samorządowe i 4 publiczne niesamorządowe.


Startuje Budżet Obywatelski w Gdańsku 2025

Po raz 12-ty gdańszczanki i gdańszczanie zdecydują, na co przeznaczyć część budżetu miasta. Na realizację pomysłów jest ponad 21,5 mln złotych.


W Gdańsku wypożyczysz sprzęt do rehabilitacji

Mieszkanki i mieszkańcy Gdańska mogą korzystać z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, przy al. Gen. Józefa Hallera 115. Wystarczy pisemne wskazanie lekarza lub fizjoterapeuty, o konieczności używania konkretnego urządzenia.


Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej w Gdańsku

Osoby potrzebujące mogą w 2024 roku skorzystać w Gdańsku z nieodpłatnego poradnictwa prawnego, obywatelskiego wraz z mediacją. To wsparcie dla osób, których nie stać na odpłatną wizytę u prawnika. Konsultacje udzielane są mieszkankom, mieszkańcom, ale też potrzebującym spoza regionu.