Oddaj głos na Złotą Madonnę z Gdańska. II Etap konkursu Mocarze Sztuki

W zakończonym I etapie konkursu „Mocarze Sztuki” wyłoniono 10 najciekawszych zabytków z całej Polski, z których pięć doczeka się kompleksowej renowacji. Na podium listy znalazła się średniowieczna figura tzw. Złotej Madonny ze zbiorów Muzeum Gdańska. O tym, kto zostanie zwycięzcą drugiego etapu zadecydują głosy internautów.

Rusza III edycja konkursu na Gdański Ekodom

W środę, 17 maja, startuje tegoroczna edycja konkursu Gdański Ekodom 2023. Udział w nim może wziąć każdy, kto prowadzi swoje życie w idei less waste, ogranicza powstawanie odpadów w swoim gospodarstwie domowym i jest zameldowany w Gdańsku. Do wygrania trzy rowery górskie i zestawy ekologicznych gadżetów.

Rowerowa wiosna w Zakopiance

Jeśli lubisz rowerowe wycieczki, chcesz nawiązać nowe przyjaźnie i zintegrować się z innymi miłośnikami aktywnej turystyki, jest ku temu okazja. Do udziału w takich wypadach zapraszają: Klub Rowerowy Wilcze Szlaki i organizatorzy społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Zamelduj się w Gdańsku!

Meldunek to nie tylko spełnienie obowiązku, ale również korzyści dla Ciebie i Twojego otoczenia. Gdańsk ponownie zachęca do meldowania się w miejscu faktycznego zamieszkania.


Maj w Muzeum Gdańska

Maj i muzeum? Od 18 lat ten miesiąc wszystkim sympatykom przeszłości dawnej i tej nieodległej kojarzy się z Europejską Nocą Muzeów. Ale to nie koniec propozycji Muzeum Gdańska. Po 2 latach ponownie otwieramy dla zwiedzających Zespół Przedbramia. Nie zabraknie również spotkań oraz ciekawych propozycji związanych z historią Gdańska i Pomorza. 

Gdzie w Gdańsku można grillować?

Dla wielu osób jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu jest grillowanie lub rozpalanie ogniska. Przedstawiamy zasady, które pomogą uniknąć potencjalnego mandatu.


Co nowego w gdańskim ZOO?

Do końca września ZOO można zwiedzać dłużej, do godziny 19:00. Na gości czekać będzie wiele atrakcji.


Gdański Narzędziownik Partycypacji. Zostań współautorem

Zostań współautorem/współautorką Gdańskiego Narzędziownika Partycypacji i weź udział w warsztatach wraz z miejskimi specjalistami, praktykami partycypacji oraz ekspertami w dziedzinie konsultacji społecznych. Wspólnie przyjrzycie się procesom współdecydowania w naszym mieście i opracujecie publikację na ich temat. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 maja!


Restauracja Tygle Gdańskie

Odkryj gdańską kuchnię dzięki nowemu pakietowi Smaki Gdańska!

Nie wyrzucaj jedzenia. Oddaj potrzebującym

Jajka z farszem lub bez, sałatki warzywne, pasztety, żurki, do tego słodkie mazurki i baby. Po świętach część jedzenia trafia, niestety, na śmietnik. Warto zmienić te nawyki - nie marnujcie żywności, przekażcie ją uboższym mieszkańcom naszego miasta. Niezjedzone potrawy, szczelnie zamknięte, można przynieść do tzw. jadłodzielni lub sklepu społecznego. Sprawdźcie, gdzie konkretnie.