Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już po raz 31 na ulice Gdańska wyjdą wolontariusze, którzy kwestować będą pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Tegoroczny finał odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia, a blisko 1000 osób z 10 sztabów zbierać będzie pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek. W programie koncerty, WOŚPowe miasteczko i aukcje.


W tym roku miasteczko WOŚP zostanie zlokalizowane na ulicy Elektryków. Na miejscu każdy będzie mógł wziąć udział w loterii, zakupić pamiątki orkiestrowe w sklepiku czy wziąć udział w pokazach ratowniczych.

Tegoroczna scena ustawiona zostanie w sąsiedztwie WOŚPowego miasteczka. Podczas największej imprezy orkiestrowej w naszym regionie wystąpią polscy artyści: Kasia Kowalska, Julia Żugaj, Jan Elf Czerwiński, 1One no i Nieznany Wykonawca. Tradycyjnie, po godz. 20:00, wypuścimy symboliczne światełko do nieba.

Jak co roku, tegorocznemu finałowi będą towarzyszyć aukcje allegro. Wyjątkową aukcją będzie możliwość nadania imion gdańskim kotom, czterem samiczkom i jednemu samcowi gepardów przekazanego przez gdańskie zoo. Wszystkie aukcje dostępne będą tutaj.

W poniedziałek, 16 stycznia przed Złotą Bramą, nieopodal tablicy upamiętniającej prezydenta Pawła Adamowicza, podobnie jak w ubiegłym roku stanie e-puszka. Zostanie ona zainstalowana na wyjątkowej podświetlanej instalacji przedstawiającej prawdziwą, oklejoną serduszkami puszkę WOŚP. Umieszczony zostanie na niej panel z kodem QR linkującym do e-skarbonki WOŚP, którą prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu. Rozświetlona puszka będzie miała 3 m wysokości i ponad 1,5 m szerokości.

To nie jedyna iluminacja, nawiązująca do akcji Jurka Owsiaka, która zostanie zaprezentowana tego dnia w Gdańsku. Tuż obok budynku Nowego Ratusza, przy ulicy Wały Jagiellońskie stanie ogromnych rozmiarów, rozświetlone serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Instalacja będzie wysoka na 3,35 m, a jej szerokość przekroczy 3 m.