Więzi oraz Karmaniola czyli od Sasa do Lasa - spektakle

  • Home
  • Wydarzenia
  • Więzi oraz Karmaniola czyli od Sasa do Lasa - spektakle
Zapraszamy do spędzenia czasu wolnego na widowniach teatralnej. Dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca przygotowaliśmy promocje na dwie świetne sztuki, Więzi oraz Karmaniola czyli od Sasa do Lasa.


Aby skorzystać z promocji i kupić bilety w cenie 30 zł należy okazać Gdańską Kartę Mieszkańca. Oferta dostępna w kasie biletowej Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Jedna osoba może nabyć maksymalnie 4 bilety. Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!

WIĘZI

Więzi to spektakl o życiu pomiędzy Ukrainą i Polską, pomiędzy Ukrainą wschodnią i zachodnią, pomiędzy narzucanymi przez różne środowiska narracjami. Ale przede wszystkim to rzecz o wyborze między potrzebą i chęcią służenia ojczyźnie a miłością do rodziny i rodzinnej ziemi. I o okolicznościach, które sprawiają, że obie te miłości mogą się wykluczać.

Kiedy:
16 czerwca, czwartek, godz. 19:00
17 czerwca, piątek, godz. 19:00
18 czerwca, sobota, godz. 16:00
Gdzie: Scena Stara Apteka, ul. Teatralna 4  

KARMANIOLA czyli od Sasa do Lasa

Karmaniola czyli od Sasa do Lasa Operetka to „boski idiotyzm”, wielkie słowa, emocje rozdęte do niewyobrażalnych rozmiarów, przesadne gesty, minoderia, błaha treść, muzyka wpadająca w ucho, pióra, fraki i wszelki nadmiar, można jej zarzucić wszystko, poza jednym: od stuleci niezmiennie cieszy się powodzeniem i znajduje się w repertuarze każdego liczącego się teatru operowego. Karmaniola operetta wielce narodowa Moniuszki, różni się od typowych operetkowych hitów. Akcja dzieje się w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej, w Paryżu, amanci nie tracą głów dla pięknych dam, ale tracą je na gilotynie. Polak spotyka Polaka, wrzawa, nienawiść, polityka, śmierć, tęskna dumka śpiewana na swojską nutę, to właśnie prawdziwie polska operetka, polskie piekło, Polska dzisiaj.

Kiedy:
24 czerwca, piątek, godz. 19:00
25 czerwca, sobota, godz. 16:00
30 czerwca, czwartek, godz. 19:00
1 lipca, piątek, godz. 19:00
2 lipca, sobota, godz. 16:00
Gdzie: scena Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, ul. Bogusławskiego 1

Ważne! 
Użytkowniku Gdańskiej Karty Mieszkańca pamiętaj, aby skorzystać z promocji z Kartą należy mieć aktywny pakiet mieszkańca na rok 2022.