Majówka z Hevelianum. Tropem Dinozaurów – warsztaty

  • Home
  • Wydarzenia
  • Majówka z Hevelianum. Tropem Dinozaurów – warsztaty
Szkielety dinozaurów, seanse w mobilnym planetarium dla dzieci i dorosłych, uroczyste podniesienie flagi Polski i flagi Unii Europejskiej, zwierzaki cudaki na drukarkach 3D i nadmorskie terenówki przyrodnicze. Hevelianum zaprasza już od 29 kwietnia do spędzenia majówki na Górze Gradowej i w Domu Zdrojowym w Brzeźnie.

Co roku, w okresie wiosenno-letnim, na głównym placu Hevelianum, zwanym majdanem, pojawia się mobilne planetarium. Konstrukcja już stoi, co zwiastuje nadchodzącą majówkę, która w obu lokalizacjach Hevelianum będzie trwała od 29 kwietnia do 3 maja.

W tym czasie na Górze Gradowej interaktywne wystawy stałe będąotwarte dla zwiedzających codziennie od godz. 10:00 do 18:00. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wraz z opiekunami, będą mogły odwiedzić KreatywnyPlac Zabaw, gdzie na odkrycie czekają szkielety dinozaurów. W mobilnym planetarium do obejrzenia będzie naukowy seans „Explore”, o podróżach na Marsa i ludzkich odkryciach zmieniających świat, a na młodszych widzów czeka nowy, nieprezentowany dotąd w Hevelianum film „Magiczny globus”, którego główna bohaterka Mia przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną. 1 maja o godz. 10:00 zostanie podniesiona flaga europejska upamiętniająca wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, a 2 maja o 12:00 - flaga państwowa z okazji Dnia Flagi. Obie uroczystości odbędą się przy maszcie na głównym placu Hevelianum, przy akompaniamencie carillonu mobilnego.

Tropem Dinozaurów - warsztaty na Kreatywnym Placu Zabaw

Chociaż  wymarły aż 66 milionów lat temu, to wciąż wzbudzają duże zainteresowanie. Mowa o dinozaurach. Dowiecie się, co było w ich menu, czy miały pióra, jakich były rozmiarów i które z nich miały zdolność termoregulacji. A to wszystko dzięki wysiłkom paleontologów poszukujących skamielin. Podczas warsztatów Wy również weźmiecie udział w mini wykopaliskach i złożycie model szkieletu, by poznać szczegółową budowę dinozaura.

Kiedy: od 29 kwietnia do 3 maja, godz. 10:30, 12:00 i 13:30
Gdzie: Hevelianum, Góra Gradowa, ul. Gradowa 6

grupa wiekowa: 3-6 lat. Bilety: 25 zł/dziecko + 5 zł/opiekun

Dodatkowo: 
 
  • 1 maja - rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej
10:00 - Podniesienie flagi europejskiej przy akompaniamencie carillonu mobilnego
 
  • 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
12:00 - Podniesienie flagi państwowej RP przy akompaniamencie carillonu mobilnego