Piknik na zdrowie - Zaszczep wiedzę o szczepieniach

  • Home
  • Wydarzenia
  • Piknik na zdrowie - Zaszczep wiedzę o szczepieniach
„Zaszczep wiedzę o szczepieniach” to hasło tegorocznego Pikniku na zdrowie, który odbędzie się już w sobotę, 12 czerwca.


„Zaszczep wiedzę o szczepieniach” to hasło tegorocznego Pikniku na zdrowie, który odbędzie się już w sobotę, 12 czerwca. W trakcie wydarzenia eksperci z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w sposób bardzo przystępny wytłumaczą, jakie korzyści, ale też jakie ryzyko wiąże się z procesem szczepienia. Ze względu na sytuację epidemiczną, tegoroczny Piknik odbędzie się w formie online.

W trakcie naszego wydarzenia dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych oraz konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych, pomoże podjąć dobrą decyzję wszystkim, którzy stoją przed dylematem związanym ze szczepieniem, dr n.med. Anna Kuna, specjalistka chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej podpowie, jak przygotować się do zdrowej podróży uwzględniając szczepienia, a dr hab.n.med. Joanna Renke, specjalistka w dziedzinie pediatrii i immunologii klinicznej opowie o szczepieniach u dzieci, które od ponad 200 lat ratują im życie.

Wszystko to będzie podane w przystępny, praktyczny sposób. Będzie też czas na zadanie pytań ekspertom na czacie. Rozmowy będą transmitowane na żywo na Facebooku Hevelianum, w trzech blokach tematycznych, o godz. 11:00 (dr hab.n. med. Tomasz Smiatacz), 12:00 (dr n.med. Anna Kuna) i 13:00 (dr hab. n.med. Joanna Renke).

Na wydarzenie zapraszają: Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne i Hevelianum.