Lechia Gdańsk

Opis

Klub z tradycjami, klub z ambicjami - Lechia Gdańsk niezmiennie pozostaje drużyną, której kibicują dziesiątki tysięcy osób, nie tylko w Gdańsku. 

Lechia Gdańsk powstała w sierpniu 1945 roku, w odradzającym się po wojennych zniszczeniach Gdańsku, początkowo jako Klub Sportowy Biura Odbudowy Portów. Wtedy też ustalono, iż barwy klubowe to biel i zieleń. Wśród założycieli klubu wiodącą funkcję pełniły osoby związane z Politechniką Gdańską. Trzon kadry naukowej uczelni stanowili wykładowcy przedwojennej Politechniki Lwowskiej. Wiosną 1946 r. dokonano ostatecznej zmiany nazwy. Od tej chwili, z krótką przerwą w latach 50-tych, kiedy to klub, zgodnie z nakazem władz państwowych tytułowano Budowlani, obowiązuje nazwa klubu: Lechia. Do roku 2011 stadion Lechii Gdańsk mieścił się przy ul. Traugutta we Wrzeszczu. Nowy obiekt - Energa Stadion Gdańsk, powstał w Gdańsku-Letnicy. Jest to nowoczesny stadion uznawany za najpiękniejszy w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie. Jego kształt i kolorystyka nawiązują do bursztynu, a jednocześnie może na nim zasiąść aż ponad 43.000 osób. 

Czy wiesz, że najważniejsze sukcesu klubu to zdobycie Pucharu Polski w roku 1983, finał Pucharu Polski – 1955 i zdobycie Superpucharu w 1983? Do historii przeszedł dwumecz lechii z gigantem piłki nożnej - Juventusem Turyn rozegrany w roku 1983. Choć we Włoszech Lechia uległa aż 0:7, to na swoim boisku grała z utytułowanymi gwiazdami z Turynu, jak równy z równym, przegrywając 2:3, a przez pewien czas nawet prowadząc. Mecz był także wielką, patriotyczną demonstracją oporu wobec władzy komunistycznej, a na trybunach zasiadał m.in. Lech Wałęsa.

Regulamin i warunki

Karta Mieszkańca uprawnia do odbioru jednego darmowego biletu na wybrany Mecz Lechii Gdańsk na stadionie Energa Gdańsk.

Uwaga! Oferta obowiązuje od GRUDNIA! Liczba darmowych biletów na każdy mecz jest ograniczona. Decyduje kolejność rezerwacji biletów z dostępnej puli. Wielkość puli darmowych biletów określona jest przy każdym meczu.  

REZERWACJA BILETÓW JUŻ MOŻLIWA!

Przygotuj numer Karty Mieszkańca i swój indywidualny czterocyfrowy PIN (PIN otrzymałeś od nas w wiadomości e-mail potwierdzającej założenie konta, możesz go ustalić w każdej chwili logując się na swoje konto na stronie www.jestemzgdanska.pl w zakłądce PROFIL)
  • Prawo do darmowego biletu można zrealizować przez Internet w systemie biletowym Lechii Gdańsk https://Bilety.lechia.pl lub w dowolnym punkcie stacjonarnym http://lechia.pl/gdzie-kupic-bilet-77
  • Bilet otrzymać można w wybranym sektorze trybuny ZIELONEJ lub NIEBIESKIEJ
  • Klub na mecz ze Śląskiem nie ustala limitu przyznawanych biletów, co oznacza, że ograniczeniem jest tylko liczba dostępnych wolnych miejsc na w/w trybunach

Celem pobrania bezpłatnego biletu należy udać się do dowolnego punktu sprzedaży biletów lub zalogować się w systemie biletowym na stronie https://bilety.lechia.pl i postępować zgodnie z poniższą instrukcją:
  • Wybrać mecz
  • Wybrać sektor z trybuny zielonej lub niebieskiej (na trybunie żółtej, czerwonej oraz w strefie Prestige nie ma możliwości odbioru biletu)
  • W polach KARTA MIESZKAŃCA pod każdym wybranym miejscem, po uzupełnieniu danych osobowych, należy wpisać numer swojej karty oraz potwierdzić go PIN’em
  • UWAGA. PIN KARTY NALEŻY USTAWIĆ W PANELU KARTY MIESZKAŃCA NA STRONIE https://www.jestemzgdanska.pl/ DOTYCZY TO TAKŻE ODBIORU BILETU W PUNKTACH STACJONARNYCH – PAMIĘTAJ ABY MIEĆ USTAWIONY PIN DO SWOJEJ KARTY!
  • Po poprawnym zweryfikowaniu PIN’u, cena biletu zostanie obniżona o przyznany rabat.
 Aby skorzystać z rabatu w FanStore i New Balance należy:

1. Zgłoś się z Kartą Mieszkańca do sklepu.
2. Twoja karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Jeżeli pierwszy raz używasz Karty Mieszkańca u Partnera TOP10, zostaniesz poproszony o przedstawienie jednego z dokumentów potwierdzających uprawnienie do Karty.
4. Po pozytywnej weryfikacji Karty otrzymasz zniżkę 10% na zakupy.

Masz pytania?
Przejrzyj nasz dział FAQ lub zadaj nam pytanie poprzez formularz kontaktowy.
Zapoznaj się z regulaminem.