Non fiction. Jarek Szubrycht i Sylwia Chutnik w rozmowie o muzyce

  • Home
  • Wydarzenia
  • Non fiction. Jarek Szubrycht i Sylwia Chutnik w rozmowie o muzyce
Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na rozmowę z metalowym soundtrackiem w tle. 

O dorastaniu w ekstremalnych czasach opowiedzą Jarek Szubrycht i Sylwia Chutnik, a rozmowa toczyć się będzie wokół dwóch książek wydanych przez Czarne: “Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu” Jarka Szubrychta i “Do przodu, dziewczyny! Prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl” Sary Marcus.


"To okres buntu, przeminie", "przejściowa faza, jak dorośnie to przejdzie". Ale czy rzeczywiście z muzyki, której słucha się w młodości można wyrosnąć? Nawet jeśli zrzucisz skórę, glany odłożysz do szafy, koszulki z logotypami wylądują w pudle na strychu to muzyka i wszystko co z nią związane, zostawia trwały ślad w dorosłym życiu. Bo muzyka to nie tylko muzyka, to cały system wartości. Jakich?

W rozmowie wezmą udział: 
 
  • Jarosław Szubrycht - dziennikarz "Gazety Wyborczej". Twórca i redaktor naczelny magazynu o polskiej muzyce "Gazeta Magnetofonowa” (2015-2020). Prowadzi autorską audycję "Wszystko w sam raz" w Antyradiu. Publikował m.in. w "Polityce", "Przekroju", "Filmie" i obu wcieleniach "Machiny", prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka oraz autorską audycję radiową w Off Radiu Kraków. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej („Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu”) i biografii – m.in. Andrzeja Zauchy, Vadera, Slayera i Maryli Rodowicz. Przez lata w radzie programowej OFF Festivalu, obecnie współpracownik Mystic Festival. Autor tekstów piosenek, emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.
 
  • Sylwia Chutnik - doktorka nauk humanistycznych, kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie).

Rozmowę poprowadzi Małgorzata Muraszko - dziennikarka i redaktorka działu kultura „Gazety Wyborczej”, kulturoznawczyni. Szczególnie bliskie są jej muzyka popularna, literatura i film. 

Kiedy: 22 marca 2023 r., godz. 18:00 
Gdzie: Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40