Gry Parkowe na Orientację - Nowy Port

Jak nie zgubić się w lesie? Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy? W jaki sposób precyzyjnie nawigować w lesie, parku i w miejskiej dżungli? Jak dobrze się bawić w poszukiwanie „skarbów” z rodziną i znajomymi? Jak aktywnie, zdrowo i przyjemnie spędzić niedzielne przedpołudnie?

Przekonasz się 2 października w Nowym Porcie biorąc udział w 29-tym epizodzie XI sezonu Gier Parkowych na Orientację organizowanych przez Stowarzyszenie Almanak w ramach Budżetu Obywatelskiego.


Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno-sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Dla każdego coś miłego

Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, cztery ciekawe trasy do wyboru o różnym stopniu trudności i ciepła herbata. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, 1 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Rodzaje tras:

 RODZINNA – 2-3 km
ŁAZIK – 3-4 km
TUŁACZ –3-5 km
BIEGACZ – 3-6 km

Program:
9:30-13:30 praca biura zawodów - można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu
10:00-13:30 start poszczególnych drużyn w zarezerwowanych przedziałach czasowych (prosimy przestrzegać przydzielonych minut!)
14:00 godzina zamknięcia mety
14:00-15:00 planowane zbieranie punktów.

Więcej informacji, zgłoszenia i opłaty tutaj

Uwaga!
Mieszkańcy Gdańska (dzięki wsparciu imprezy ze środków Budżetu Obywatelskiego 2022) są zwolnieni z opłat.

Kiedy: 2 października 2022 r. 
Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 55, ul. Wolności 6A