Kino w blokowisku

Jak co roku we wrześniu, na trawniku przed Plamą GAK zagości kino plenerowe. Tym razem motywem przewodnim prezentowanych filmów będzie dojrzałość.

Hollywood i kultura wydają się mieć obsesję na punkcie młodości i stereotypowych, nierealistycznych standardów piękna jednak dla niektórych reżyserów to właśnie upływ czasu i schyłek ludzkiego doświadczenia okazały się najbardziej interesujące.


W tym roku przedstawimy 4 filmy poruszające tematykę dojrzałości i starzenia się. Twórcy filmowi patrzą na ten czas w różnorodny sposób. W tegorocznym programie znajdziemy więc zarówno filmy refleksyjne, zabawne ale i smutne.

Program: 
 
  • 13 września, godz. 19:30 „Wielkie piękno”, reż. Paolo Sorrentino
„Wielkie Piękno” przedstawia wędrówkę starzejącego się pisarza Jepa Gambardella po Wiecznym Mieście. To właśnie w stolicy Włoch upłynęły najlepsze lata życia bohatera. Dojrzały pisarz, który zasłynął jedną książką napisaną w latach młodości, zabiera nas w podróż swojego życia. 
 
  • 20 września, godz. 19:30 „Gentleman z rewolwerem”, reż. David Lowery
Robert Redford w opowieści o najbardziej czarującym złodzieju w historii, który nawet rabując banki, nigdy nie zapominał o byciu prawdziwym gentlemanem. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.
 
  • 27 września, godz. 19:30 „Kuracja”, reż. Maciej Cuske
Ciechocinek, najsławniejsze polskie sanatorium, które stało się nawet inspiracją piosenek, gości co roku tysiące ludzi. Kuracjusze oczekują, że w krótkim czasie podreperują swoje zdrowie oraz że poczują się lepiej również duchowo. Bohaterowie filmu poddają się zabiegom zdrowotnym, ale także rozkoszują się spacerami w słońcu, słuchają koncertów, chodzą na tańce. Trzy tygodnie spędzone w jednym miejscu to tak naprawdę niewiele, ale wystarczy, aby zaznać szczęścia.

Wzorem ubiegłych lat, na fanów kina pod chmurką, będą czekały koksowniki na wypadek chłodniejszych wieczorów. W razie deszczu, zapraszamy na seanse do środka.

Kiedy: 13, 20 i 27 września (wtorki), godz. 19:30 
Gdzie: GAK Plama (trawnik) ul. Pilotów 11