Mielżyński Gdańsk. Bud Break 2022 – Italian Alpine Wines

  • Home
  • Wydarzenia
  • Mielżyński Gdańsk. Bud Break 2022 – Italian Alpine Wines
Wine Bar Mielżyński serdecznie zaprasza wszystkich, którzy interesują się winem lub dopiero zaczynają je poznawać, chcą spotkać się z jego twórcami i miło spędzić sobotni wieczór!


Robert Mielżyński to jeden z czołowych importerów wina w Polsce. W 2022 r. uznany przez miesięcznik „Forbes” za jednego z najlepszych 50-ciu restauratorów w kraju (9 miejsce w rankingu).

18 lat temu zrewolucjonizował polski rynek winno-gastronomiczny otwierając swoją pierwszą winiarnię przy Burakowskiej w Warszawie, będącą połączeniem sklepu, wine baru i restauracji - dziś już dla wielu warszawiaków kultowe miejsce na mapie stolicy. W 2009 roku została otwarta kolejna winiarnia w Poznaniu, a w 2015 drugi warszawski wine bar – tym razem na Mokotowie. „Mielżyński Gdańsk” to czwarty lokal importera (otwarty w marcu 2022). Mieści się na terenach postoczniowych, niedaleko ECS-u - w zabytkowej, starannie odrestaurowanej Remizie należącej do Stoczni Cesarskiej. I właśnie w tym historycznym otoczeniu, w sobotę 28 maja odbędzie się pierwsza, otwarta degustacja win organizowana przez Roberta Mielżyńskiego w Trójmieście.

Wydarzenie nosi nazwę „Bud Break” - od wiosennego pękania pąków w winnicach - i od lat jest cyklicznie organizowane w Warszawie i Poznaniu. Biorą w nim udział sami winiarze, którzy zapraszani są wg określonego klucza – zazwyczaj jest to wybrany region winiarski. W tym roku swoje wina przedstawi pięciu znakomitych producentów z północnych Włoch (stąd podtytuł degustacji „Italian Alpine Wines”):
 
  • Nino Franco Prosecco,
 
  • J. Hofstatter, Attems,
 
  • Castello di Butrio
 
  • Felluga/Russiz Superiore.

Program:
17:00-19:00 - degustacja win (5 stanowisk degustacyjnych przed wine barem w budynku Remizy)
od 19:00 - wine party z muzyką na żywo/zewnętrzny bar z winem na kieliszki

Kiedy: 28 maja (sobota), godz. 17:00-19:00
Gdzie: Wine Bar Mielżyński (budynek d. Remizy w Stoczni Cesarskiej), Narzędziowców 31 

Na degustację nie obowiązują zapisy!