Dzień Otwarty na Budowie Domu Zdrojowego w Brzeźnie

  • Home
  • Wydarzenia
  • Dzień Otwarty na Budowie Domu Zdrojowego w Brzeźnie
Zwiedzanie, opowieści, ekologiczne warsztaty rodzinne, quiz z nagrodami, wernisaż wystawy plenerowej oraz spacer przyrodniczy po parku i plaży - w sobotę 26 czerwca zapraszamy do zrewaloryzowanego Domu Zdrojowego w Brzeźnie.


Już 26 czerwca w godzinach 11–15 wszyscy zainteresowani będą mogli zajrzeć do środka budynku, wysłuchać opowieści o jego historii oraz relacji z budowy. Dla dzieci i dorosłych przygotowano warsztaty plastyczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów, jak liście, patyczki, kamyki, muszelki i owoce, oraz quiz wiedzy przyrodniczej z nagrodami. Będzie też można nauczyć się od znanych superbohaterów - Bioli i Super Sortera, jak prawidłowo segregować śmieci.

Wielbicielom natury szczególnie polecamy spacer przyrodniczy po parku i plaży. A patriotom lokalnym i wielbicielom historii polecamy rozmowę o historii Brzeźna z dr. Janem Danilukiem, historykiem z Hevelianum, oraz Dorotą Kuś, miłośniczką historii dzielnicy i autorką książki o niej. Odbędzie się również wernisaż wystawy „Dom Zdrojowy. Serce Brzeźna”, na której zostaną zaprezentowane reprodukcje dawnych pocztówek i fotografii przedstawiających dzieje kurortu z perspektywy historii Domu Zdrojowego i jego najbliższej okolicy.

Wystawę można oglądać dokońca sierpnia. Na stoisku Hevelianum będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną, kupić publikacje oraz ekologiczne pamiątki.

Do nadmorskiego kurortu będzie można dojechać historycznym tramwajem. Specjalnie na ten dzień zostanie uruchomione bezpłatne połączenie z centrum Gdańska do Brzeźna - linia DZ1. Start sprzed Dworca PKS pod Górą Gradową.

Rozkład jazdy dostępny pod adresem:
www.hevelianum.pl/wydarzenia/dzien_otwarty.

Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy proszeni są o przestrzeganie limitów wejść do obiektu, zachowanie bezpiecznej odległości oraz zakrywanie ust i nosa. Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny.

PROGRAM - Zwiedzanie Domu Zdrojowego
11:00 - 15:00 | tryb ciągły
„Dom Zdrojowy. Serce Brzeźna” - wernisaż wystawy (czynnej przez całe wakacje) oraz rozmowy o historii Brzeźna z dr. Janem Danilukiem, historykiem, i Dorotą Kuś, autorką publikacji o tej dzielnicy.
11:00 - 15:00 | tryb ciągły
Pokaz filmów i zdjęć przedstawiających postęp prac w czasie odbudowy Domu Zdrojowego oraz opowieści osób pracujących przy inwestycji.
11:00 - 15:00 | tryb ciągły
Obrazy przyrodą malowane - warsztaty plastyczne dla dzieci (3 - 9 lat + opiekunowie).
11:00 - 15:00 | tryb ciągły
Koło fortuny – quiz wiedzy przyrodniczej z nagrodami
11:00 - 15:00 | tryb ciągły
Zdrojowi tropiciele - spacer przyrodniczy po okolicznym parku i plaży dla dorosłych i dzieci (9+)
11:30, 12:30, 13:30 | ok. 45 min | grupy 15-osobowe