Morenowe Koncerty 2024

Serdecznie zapraszamy na cykl sześciu muzycznych wydarzeń w niedzielne popołudnia – Morenowe Koncerty – które będą się odbywać od 7 lipca do 1 września o godzinie 16:30 w Kościele p.w. Bożego Ciała na gdańskiej Morenie, ul. Piecewska 9. 

Z Kartą Mieszkańca obowiązuje rabat 10 zł na zakup biletu normalnego!Ideą koncertów jest propagowanie muzyki poważnej w miejscach, gdzie oferta kulturalna jest nieco bardziej ograniczona. To wyjątkowa propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia, która jednocześnie integruje lokalną społeczność i promuje udział w życiu kulturalnym. Dzięki Morenowym Koncertom, mieszkańcy mogą cieszyć się występami znakomitych artystów, również zagranicznych, bez konieczności dalekich podróży.

Organy, będące sercem wszystkich planowanych koncertów, powstawały w latach 2018-2022. Zostały zaprojektowane przez prof. Bogusława Grabowskiego i zbudowane przez znakomitego organmistrza Zdzisława Mollina. Instrument składa się z 2 szaf organowych z których jedna prezentuje stylistykę brzmieniową romantyczną, a druga barokową. Elementy snycerki (ozdób prospektu) zostały zaprojektowane i wykonane przez wybitnego Gdańskiego Artystę Mariusza Drapikowskiego. Instrument umożliwia wykonanie bardzo szerokiego repertuaru muzyki organowej. Posiada 66 różnobarwnych głosów i 6200 piszczałek oraz dzwony i dzwonki. Organiści zaproszeni na koncerty maja do dyspozycji 4 manuałowy stół gry zaprojektowany w stylu francuskiego romantyzmu.

Przeżyj niezapomniane muzyczne chwile w wyjątkowej atmosferze.

7.07.2024 - 01.09.2024 niedziele, godzina 16:30:

07.07    Nadiya Velychko  -  organy /Ukraina/ 
14.07    Joanna Sobowiec-Jamioł  -  sopran, Bogusław Grabowski  -  organy
28.07    Alessandro  Bianchi - organy /Włochy/
11.08    Colin Mark Andrews -  organy /USA/
25.08    Agnieszka Marucha – skrzypce, Bartosz Jakubczak – organy
01.09    Roman Jabłoński – wiolonczela,Damian Skowroński - organy

Z Kartą Mieszkańca obowiązuje rabat 10 zł na zakup biletu normalnego.
Bilety do nabycia godzinę przed koncertem w Kościele p.w. Bożego Ciała, ul. Piecewska 9.
Aby zakup biletu był możliwy, przed udaniem się na koncert dodaj pakiet mieszkańca 2024. Pakiet dodasz na www.jestemzgdanska.pl, w aplikacji Jestem z Gdańska lub w Centrum Obsługi, al. Grunwaldzka 148. Instrukcja postępowania dostępna jest tutaj.

Prowadzenie koncertów: Justyna Ślubowska 
Bilety w cenie: 30/20 PLN do nabycia w na godzinę przed koncertem. 
Organizatorzy: 
Parafia p.w. Bożego Ciała w Gdańsku Morenie, Gdańskie Centrum Organowe
Patroni medialni: Gość Niedzielny, Radio Gdańsk, trojmiasto.pl\
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Cofinanced by the City of Gdańsk.