European 250cc Pairs Speedway Championship

Już 25 czerwca stadion im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku przy ul. Zawodników 1 zapełni się od młodych żużlowców z 8 krajów Starego Kontynentu. Tego dnia, we wtorek, o godzinie 16.00 odbędzie się tam pierwszy z trzech finałów European 250cc Pairs Speedway Championship. Wstęp na zawody jest wolny.


Będzie to turniej dla żużlowców do 16. roku życia, którzy startują na motocyklach z silnikami o pojemności 250 cc. Ta klasa to ostatni etap przed przesiadką na klasyczny motor żużlowy (500 cc). Tytułu bronić będzie reprezentacja Polski. Trener Robert Kościecha powołał na gdańskie zawody Maksymiliana Pawełczaka (Polonia Bydgoszcz), Maksymiliana Kosterę (Unia Leszno) oraz Karola Szmyda (Motor Lublin). 

Rywalami Polaków będą reprezentacje Czech, Danii, Estonii, Niemiec, Słowenii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Kibice obejrzą w sumie 28 wyścigów, ale na gdańskich zawodach rywalizacja o medale się nie zakończy. 

8 września czeka nas Finał nr 2 w Krsko, a dwa dni później młodzi żużlowcy rozstrzygną ostatecznie podział miejsc na podium na torze w Pradze. Przed rokiem Biało-Czerwoni – jadący w składzie Emil Maroszek, Maksymilian Pawełczak, Kacper Mania – wywalczyli pierwsze w historii złoto tej imprezy. W tym sezonie mają apetyt na powtórkę. 

Aby tak się stało, trzeba dobrze zacząć rywalizację od występu w Gdańsku. Wstęp na ten turniej dla kibiców jest wolny, w sprzedaży będą jedynie programy zawodów. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców żużla na stadion im. Zbigniewa Podleckiego. Przed nami sporo emocji i kto wie, czy nie będziemy na torze przy ul. Zawodników oglądać przyszłych medalistów mistrzostw świata czy Europy w gronie seniorów. 

Lista startowa 

Niemcy
1. Janek Konzack 
2. Carlos Gennerich
17. Thies Schweer
Menedżer: Mathias Bartz

Dania
3. Villads Pedersen
4. Jacob Bolcho
Menedżer: Eric Gundersen

Czechy
5. Karel Prusa
6. Petr Marek
Menedżer: Zdenek Schneiderwind

Estonia
7. Silvar Avi
8. August Lattik
Menedżer: Margo Saabas

Polska
9. Maksymilian Pawełczak
10. Maksymilian Kostera
21. Karol Szmyd
Menedżer: Robert Kościecha

Szwecja
11. Leo Klasson
12. Casper Appelgren
22. Oskar Evertsson
Menedżer: Alexander Edberg

Słowenia 
13. Sven Cerjak
14. Tilen Braćko 
Menedżer: Gregor Arnsek

Wielka Brytania
15. William Cairns
16. Cooper Rushen
24. Seth Norman
Menedżer: Neil Vatcher