„Muzyczny słownik wyrazów ważnych” – zgłoś klasę do projektu

  • Home
  • Wydarzenia
  • „Muzyczny słownik wyrazów ważnych” – zgłoś klasę do projektu

W ramach projektu Muzyczny słownik wyrazów ważnych zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na cykl wyjątkowych warsztatów kreatywnego pisania, warsztaty muzyczne oraz na debatę o słownictwie i języku używanym przez młodych ludzi.W ramach projektu Muzyczny słownik wyrazów ważnych zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na cykl wyjątkowych warsztatów kreatywnego pisania, warsztaty muzyczne oraz na debatę o słownictwie i języku używanym przez młodych ludzi.

Program

W ramach projektu Muzyczny słownik wyrazów ważnych odbędzie się 7 spotkań, które tematycznie podzielone będą na te dotyczące słowa i te związane z muzyką. Podczas części „słownej” odbędą się ćwiczenia związane z tworzeniem tekstów, rozwojem kreatywności i poprawnym wyrażeniem myśli. Część muzyczna z kolei obejmie teorię i praktykę, podczas której młodzież nauczy się tworzyć bity i komponować podkłady muzyczne. Planowane są także ćwiczenia związane z intonacją, emisją głosu i wybranymi zagadnieniami związanymi z umuzykalnieniem i kształceniem słuchu.

Kiedy i gdzie?

Wydarzenia w ramach projektu zaplanowane są na przełom października i listopada bieżącego roku. Spotkania będą odbywać się w jednym z domów kultury Gdańskiego Archipelagu Kultury, w zależności od dzielnicy, w której znajdują się zgłoszone do udziału szkoły. Spotkania i warsztaty w ramach projektu będą odbywały się podczas godzin lekcyjnych. Szczegółowy harmonogram zostanie ustalony z wybranymi szkołami. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Jak zgłosić się do projektu?

Rekrutacja do projektu będzie prowadzona w ramach otwartego naboru, który trwać będzie od 20 do 28 września (do godz. 16:00). Chętne klasy lub grupy uczniów, liczące maksymalnie 15 osób, pod opieką nauczyciela, powinny wypełnić kartę zgłoszenia oraz dołączyć autoprezentację i motywację uczniów do udziału w projekcie w dowolnej kreatywnej formie – filmik, prezentacja lub tekst. Wszystkie dokumenty należy przesłać na adres edukacja@gak.gda.pl, wpisując w temacie wiadomości frazę „Zgłoszenie udziału w Projekcie Muzyczny słownik wyrazów ważnych”. W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego: 58 306 66 76 wewnętrzny 33, e-mail: sekretariat@gak.gda.pl).

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Projektu
Karta zgłoszenia
zgoda na wykorzystanie wizerunku

Projekt finansowany jest z dotacji Miasta Gdańska w ramach programu Edukacja do kultury.