Ziemowit Klimek Ensemble

Koncert trójmiejskiej supergrupy złożonej z artystów występujących w takich składach jak Immortal Onion, Artificialice, Magda Kuraś Quintet czy Tomasz Chyła Quintet. Inicjatorem projektu Ziemowit Klimek Ensemble jest jeden z najzdolniejszych kontrabasistów młodego pokolenia, Ziemowit Klimek.Chcecie usłyszeć, jak brzmi muzyka przyszłości? Koniecznie przyjdźcie na koncert trójmiejskiej supergrupy złożonej z artystów występujących w takich składach jak:
 

  • Immortal Onion,
  • Artificialice,
  • Magda Kuraś
  • Quintet czy Tomasz Chyła Quintet.
Inicjatorem projektu Ziemowit Klimek Ensemble jest jeden z najzdolniejszych kontrabasistów młodego pokolenia, Ziemowit Klimek - muzyk, kompozytor, producent i aranżer wywodzący się z Akademii Muzycznej w Gdańsku, jest członkiem cenionego tria Immortal Onion, a także współpracuje z popularną pianistką Hanią Rani. Jego styl gry cechuje połączenie jazzowej wirtuozerii z rockową energią i tanecznością elektroniki. Swoje wszechstronne umiejętności pokazał na ostatnich albumach Immortal Onion, „XD [Experience Design]” i „Screens”, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i gorącymi reakcjami publiczności w kraju i za granicą.

Podczas specjalnego koncertu Ziemowit Klimek Ensemble po raz pierwszy zaprezentuje autorskie utwory skomponowane wręcz z matematyczną precyzją i wykonywane z nieskrępowaną swobodą i romantyczną fantazją, a na scenie pojawi się plejada trójmiejskiej sceny muzycznej.

Z Gdańską Kartą Mieszkańca możliwość zakupu biletu z 20% zniżką (obowiązuję w kasie teatru)