Żaglowiec Generał Zaruski

Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Żaglowiec Generał Zaruski


Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Opis

Gdański Ośrodek Sportu oferuje rejsy żeglarskie na jachcie szkolnym "Generał Zaruski", historycznym, drewnianym, tradycyjnym keczu gaflowym, odbudowanym przez Miasto Gdańsk w latach 2008-2012. Rejsy mają charakter szkoleniowy i wpisują się w ideę wychowania morskiego Polaków, którą stworzył pionier polskiego jachtingu gen. Mariusz Zaruski. Uczestnicy mają status załogi szkolnej i okazję do rozwijania swoich żeglarskich zamiłowań, zdobywania wiedzy i udziału we wszystkich czynnościach jakie wachty wykonują podczas żeglugi. Oferujemy rejsy zatokowe 1-dniowe i 3-dniowe oraz rejsy pełnomorskie, trwające tydzień lub dłużej. Żaglowiec zawija do najpiękniejszych portów w Polsce i Europie oraz bierze udział w prestiżowych imprezach i zlotach żeglarskich, tak polskich jak i międzynarodowych.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Żaglowiec nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami motorycznymi (mało przestrzeni, wąskie ciągi komunikacyjne, strome schody zejściówek itp.). Nieliczne rejsy organizowane są we współpracy ze stowarzyszeniami czy fundacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, ale w rejsach biorą udział osoby z niepełnosprawnością w obszarze intelektualnym. Sprawność ruchowa jest niezbędna. Każdy taki przypadek wymaga indywidualnej analizy i prosimy takie sprawy wcześniej konsultować z Gdańskim Ośrodkiem Sportu.

Regulamin i warunki

Informacja o biletach: 
- Karta Mieszkańca Gdańska uprawnia do 10% zniżki w cenie każdego odpłatnego rejsu,
- plan rejsów oraz system rezerwacji biletów dostępny jest na stronie www.zaruski.pl,
- jacht nie jest obiektem swobodnego dostępu. Wstęp na jednostkę i pobyt na niej przysługuje tylko uczestnikom rejsu w czasie jego trwania. Możliwe jest bezpłatne zwiedzanie żaglowca przez grupy zorganizowane, ale po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Ważne! 
Przed skorzystaniem ze zniżki, upewnij się, że masz aktywny pakiet mieszkańca na dany rok kalendarzowy, uprawniający do jej uzyskania.