Gdańskie Lodowisko

Plac Zebrań Ludowych, Gdańsk
Czerwona oznacza Twoją lokalizację.Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Gdańskie Lodowisko


Opis

Gdańskie Lodowisko to obiekt prowadzony przez Gdański Archipelag Kultury, instytucję kultury miasta Gdańska. Począwszy od 2008 roku lodowisko każdej zimy wpisuje się w krajobraz centrum Gdańska charakterystyczną architekturą czaszy pneumatycznej, której pojawienie się na Placu Zebrań Ludowych jest niezmiennym symbolem rozpoczęcia sezonu łyżwiarskiego. Swoją popularność Lodowisko zawdzięcza nie tylko kosmicznemu wyglądowi tak zwanego „balonu”, ale i wyjątkowo dogodnej lokalizacji w samym centrum miasta. W związku z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gdańska i okolic ślizgawka czynna jest 7 dni w tygodniu, od rana do później nocy. Kilka razy w sezonie obiekt Lodowiska gości imprezy okolicznościowe Gdańskiego Archipelagu Kultury (np. Halloween, Mikołajki, Walentynki), zawody sportowe (Amber Stone Baltic Cup), a także imprezy firmowe organizowane przez klientów komercyjnych. Na terenie Gdańskiego Lodowiska funkcjonuje wypożyczalnia łyżew i kasków, ostrzalnia oraz bezpłatne szatnia i parking.

Czy wiesz, że Gdańskie Lodowisko jest jednym z niewielu obiektów o pełnowymiarowej tafli w regionie? Między innymi dzięki temu odwiedza nas niemal 100 tysięcy łyżwiarzy w sezonie, czyli co piąty mieszkaniec Gdańska.

Regulamin i warunki


Uwaga!
W związku z trwającą epidemią oraz związanymi z tym ograniczeniami korzystanie z lodowiska nie będzie w tym sezonie możliwe. Tym samym nie będzie możliwości skorzystania z bezpłatnego biletu z Kartą Mieszkańca.

Karta uprawnia raz w roku do bezpłatnego wejścia na Gdańskie Lodowisko zgodnie z harmonogramem godzinnym, poza dniami wolnymi od nauki, tj. od wtorku do piątku. 

Aby skorzystać z bezpłatnego wejścia:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Mieszkańca i udostępnij ją obsłudze.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty, otrzymasz możliwość bezpłatnego wejścia do obiektu.

WAŻNE! Z bezpłatnego wejścia z Kartą Mieszkańca nie można skorzystać w dni wolne od nauki szkolnej. Tym samym z bezpłatnego wejścia nie można skorzystać w czasie trwania ferii zimowych w Gdańsku.