• Home
  • Lista aktualności

Skorzystaj z bezpłatnej mediacji w Gdańsku

W sytuacjach spornych, w których pożądane jest zawarcie ugody, warto mediować. Dzięki temu można polubownie załatwić sprawę, uzyskać kompromis. W Gdańsku można skorzystać z bezpłatnego wsparcia mediatorów.


Meble od serca dla potrzebujących w Gdańsku

Chcesz pozbyć się zbędnych mebli? Przekaż je Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. W razie konieczności sprzęty zostaną gruntownie wyczyszczone, odnowione. Zyskają nowych właścicieli, którzy potrzebują takiej pomocy.


Wsparcie seniorów w drobnych naprawach domowych

Dla starszej osoby naprawa cieknącego kranu w kuchni czy wymiana żarówki w łazience mogą stanowić poważny problem. W takich sytuacjach gdańszczankom i gdańszczanom w wieku 70+ nieodpłatnie pomaga fachowiec.


W Gdańsku wypożyczysz sprzęt do rehabilitacji

Mieszkanki i mieszkańcy Gdańska mogą korzystać z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, przy al. Gen. Józefa Hallera 115. Wystarczy pisemne wskazanie lekarza lub fizjoterapeuty, o konieczności używania konkretnego urządzenia.


Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej w Gdańsku

Osoby potrzebujące mogą w 2024 roku skorzystać w Gdańsku z nieodpłatnego poradnictwa prawnego, obywatelskiego wraz z mediacją. To wsparcie dla osób, których nie stać na odpłatną wizytę u prawnika. Konsultacje udzielane są mieszkankom, mieszkańcom, ale też potrzebującym spoza regionu.


Rodzicu, złóż wniosek o bezpłatny obiad dla przedszkolaka i ucznia

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przypomina uprawnionym, gdańskim rodzicom, o konieczności złożenia wniosku o dożywianie dziecka w przedszkolu lub szkole. To formalność, ale pozwoli na świadczenie tego bezpłatnego wsparcia do końca roku szkolnego 2023/2024.


Autobus SOS ponownie na ulicach Gdańska

Od środy, 1 listopada osoby w bezdomności w Gdańsku znowu mogą korzystać ze wsparcia, oferowanego przez załogę „Autobusu SOS - pomoc”. To mobilna forma pomocy dla potrzebujących, którzy w jesienno-zimowym czasie z różnych przyczyn pozostają w miejscach niemieszkalnych.


Gdański dom bez przemocy – sięgnij po wsparcie!

Jeśli doświadczasz przemocy od bliskich lub jesteś jej świadkiem, powiadom o problemie specjalistki i specjalistów Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku.


Dołącz do grona zastępczych rodziców

Ponad 600 dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku wychowuje się w rodzinach zastępczych. Opiekunowie stworzyli im bezpieczne domy, gdzie panują szacunek, troska i miłość. MOPR zaprasza do współpracy osoby, które chcą założyć taką rodzinę.


Szukasz pomocy psychologicznej? Odwiedź nową stronę

Wsparciewgdansku.pl - strona prowadzona przez Fundację FOSA od 2023 roku działa w nowej odsłonie. Osoby szukające pomocy z powodu depresji, zaburzeń psychicznych, kryzysu, nerwicy, uzależnień - problemów, które sprawiają trudności życiowe znajdą tu kompleksowe informacje na temat dostępnej w Gdańsku pomocy psychologicznej.