• Home
  • Lista aktualności

Autobus SOS ponownie na ulicach Gdańska

Od środy, 1 listopada osoby w bezdomności w Gdańsku znowu mogą korzystać ze wsparcia, oferowanego przez załogę „Autobusu SOS - pomoc”. To mobilna forma pomocy dla potrzebujących, którzy w jesienno-zimowym czasie z różnych przyczyn pozostają w miejscach niemieszkalnych.


Gdański dom bez przemocy – sięgnij po wsparcie!

Jeśli doświadczasz przemocy od bliskich lub jesteś jej świadkiem, powiadom o problemie specjalistki i specjalistów Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku.


Interwencyjne wsparcie ukraińskich dzieci i młodzieży

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku uruchomiony zostaje kontakt, pod którym można uzyskać pełną informację m.in. o dostępnej ofercie wsparcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Zadzwonić może także dziecko, nastolatek, jeśli są w sytuacji kryzysowej i pilnie potrzebują pomocy.


Dołącz do grona zastępczych rodziców

Ponad 600 dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku wychowuje się w rodzinach zastępczych. Opiekunowie stworzyli im bezpieczne domy, gdzie panują szacunek, troska i miłość. MOPR zaprasza do współpracy osoby, które chcą założyć taką rodzinę.


Bezpłatna pomoc mediatora w Gdańsku

Pozostajesz w konflikcie z rodziną i nie wiesz, jak zażegnać spór lub porozumieć się z bliskimi? A może, choć bardzo się starasz, nie potrafisz pogodzić się z sąsiadem, a konflikt jest coraz poważniejszy? W takich sytuacjach sprawdzi się mediacja.

Szukasz pomocy psychologicznej? Odwiedź nową stronę

Wsparciewgdansku.pl - strona prowadzona przez Fundację FOSA od 2023 roku działa w nowej odsłonie. Osoby szukające pomocy z powodu depresji, zaburzeń psychicznych, kryzysu, nerwicy, uzależnień - problemów, które sprawiają trudności życiowe znajdą tu kompleksowe informacje na temat dostępnej w Gdańsku pomocy psychologicznej. 


Włącz się w wielkanocną zbiórkę darów dla osób starszych

Są seniorki i seniorzy, dla których świąteczny czas jest bardzo trudny. Samotność, choroby i bardzo ograniczony budżet domowy sprawiają, że z troską myślą o tym wiosennym okresie. Można ich wesprzeć, uczestnicząc w akcji pt. „Seniorowi na Wielkanoc”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.


Złóż wniosek online za pośrednictwem SOW

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do składania wniosków o dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia.


Wesprzyj młodego człowieka wchodzącego w dorosłość

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza mieszkanki i mieszkańców do współdziałania na rzecz młodych ludzi z rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy wkraczają w dorosłość.


Zapisz się na szkolenie, by lepiej pomagać

Osoby zajmujące się w różnej formie wsparciem drugiego człowieka, pracownicy oświaty, studenci psychologii, pracownicy urzędów i przedstawiciele organizacji pomocowych w Gdańsku mogą poszerzyć wiedzę z podstaw interwencji kryzysowej.