Image

Przyjazne Deklaracje w aplikacji Jestem z Gdańska


Podatek od nieruchomości, od środków transportowych, rolny i leśny – w Gdańsku można szybko i łatwo rozliczyć go online dzięki narzędziu, jakim są Przyjazne Deklaracje. Zajmuje to tylko kilka minut, a system automatycznie dobiera stawki. To ułatwienia dostępne jest teraz także w aplikacji Jestem z Gdańska!

Jakie podatki mogę tutaj rozliczyć?

Podatki online – Przyjazne Deklaracje w Gdańsku! to narzędzie służące wypełnianiu i składaniu informacji (osoby fizyczne) i deklaracji (osoby prawne) podatkowych. Zostało wprowadzone w grudniu 2020 roku.

Rozliczysz tutaj następujące podatki:
 
  • podatek od środków transportowych
  • podatek od nieruchomości
  • podatek rolny
  • podatek leśny

Jak działa system?

W systemie zamieszczone są podpowiedzi dla rubryk, które ułatwiają zgłoszenie przedmiotów opodatkowania. Niektóre dane są zaciągane automatycznie, system weryfikuje też poprawność części danych (np. PESEL, NIP). Jeśli chcemy otrzymywać decyzje w sprawie podatku od nieruchomości w formie elektronicznej, należy założyć konto na elektronicznej platformie ePUAP.

W Przyjaznych Deklaracjach dane są zapisywane, dzięki czemu Podatnik wypełniając korektę deklaracji (informacji) nie musi wpisywać danych powtórnie. System stwarza też możliwość wygenerowania pełnomocnictwa (przydatne kiedy strona działa przez pełnomocnika).

Zrób to dzięki aplikacji Jestem z Gdańska

Aby przenieść się do systemu Przyjazne Deklaracje wystarczy w aplikacji Jestem z Gdańska kliknąć przycisk z logo systemu, widoczny zaraz po zalogowaniu. Pozwala to przenieść się na platformę i online złożyć deklarację podatkową. Wszystko szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu!