Aktualności

blog

Vivat Polska - 100 lat Niepodległej!

2018-11-08

W najbliższą niedzielę będziemy świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji został przygotowany szereg wydarzeń, umożliwiający godne uczczenie tej ważnej rocznicy.

Czytaj więcej
blog

01-04.11.2018 infolinia Gdańskiej Karty Mieszkańca będzie nieczynna

2018-10-31

W dniach 01-04.11.2018 infolinia Gdańskiej Karty Mieszkańca będzie nieczynna. Na wszystkie zgłoszenia odpowiemy w ciągu 3 dni roboczych. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.
Bez zmian otwarte są wszystkie nasze Autoryzowane Punkty Sprzedaży.

Czytaj więcej
blog

Pływaj za 5zł do końca roku!

2018-10-31

Przedłużamy basenową promocję dla gdańskich seniorów! Z Kartą Mieszkańca kupicie bilet na pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu tylko za 5zł. Promocja trwa do końca roku!

Czytaj więcej
blog

Karta Mieszkańca zamiast apteki

2018-10-29

Kanadyjscy lekarze w ramach terapii wysyłają pacjentów do galerii sztuki. Udowodniono bowiem, że sztuka podnosi poziom serotoniny i kortyzolu, tzw. hormonów szczęścia, które mają znaczący wpływ na polepszenie naszego samopoczucia. W Karcie Mieszkańca robimy to od prawie roku.

Czytaj więcej
blog

23-24.10 infolinia Gdańskiej Karty Mieszkańca będzie nieczynna

2018-10-22

Szkolimy się dla Was! Dlaczego? Bo chcemy być coraz lepsi oraz mieć jeszcze więcej pomysłów i inspiracji do dalszego rozwoju Gdańskiej Karty Mieszkańca. W związku z tym w dniach 23-24 października infolinia Gdańskiej Karty Mieszkańca będzie nieczynna. Na wszyskie Wasze zgłoszenia mailowe odpowiemy w ciągu 3 dni roboczych.

Czytaj więcej
blog

Zostaw Kartę Mieszkańca w domu! Pobierz aplikację Jestem z Gdańska

2018-10-19

Chciałeś kiedyś skorzystać ze zniżki lub bezpłatnego wejścia, ale zapomniałeś swojej Karty Mieszkańca? A może irytuje Cię niezliczona ilość kart w portfelu? Pobierz bezpłatną aplikację Jestem z Gdańska i używaj mobilnej wersji Karty Mieszkańca. Od teraz aplikacja jest przystosowana do systemów Android i iOS.

 

Czytaj więcej
blog

Karta Mieszkańca wspiera innowacyjność i bezpieczeństwo

2018-10-17

Od dawna wiadomo, że kreatywność i pomysłowość gdańszczan i gdańszczanek nie zna granic i przyczynia się do rozwoju miasta oraz polepszenia jakości życia w nim. Tym razem przedstawiamy Wam pomysł, na który wpadła trójka gdańszczan: Michał, Darek i Marcin. Wesprzyjmy ich!

Czytaj więcej
blog

To już prawie rok z Kartą Mieszkańca!

2018-10-17

Niebawem upłynie rok od inauguracji Gdańskiej Karty Mieszkańca. Jak rozwinęła się w tym czasie Karta, ile osób już ją posiada oraz co gdańszczanie najbardziej sobie w niej cenią? Poniżej odpowiadamy na te pytania oraz prezentujemy grafikę podsumowującą pierwszy rok działania Karty.

Czytaj więcej
blog

W Gdańsku powstało pierwsze w Polsce Centrum Pracy Dla Seniorek i Seniorów

2018-10-15

W Gdańsku właśnie powstał pierwszy punkt w kraju specjalizujący się w aktywizacji zawodowej, społecznej i kulturalnej osób powyżej 60. roku życia. Dzięki niemu gdańscy seniorzy będą mieli łatwiejszy dostęp do ofert pracy dostosowanych do ich potrzeb.

Czytaj więcej
blog

Załatw sprawę dzięki Gdańskiemu Centrum Kontaktu

2018-10-10

Gdańskie Centrum Kontaktu powstało w celu stworzenia jednego punktu kontaktu dla mieszkańców, przedsiębiorców, studentów i turystów, tak by wiadomo było, z którą sprawą należy zgłosić się do którego wydziału czy jednostki miejskiej.

Czytaj więcej
blog

Pływalnie dla seniorów - bilet za 5zł

2018-10-02

W październiku, będącym miesiącem seniora, Gdański Ośrodek Sportu przygotował specjalną, promocyjną ofertę dostępu do pływalni miejskich dla gdańszczanek oraz gdańszczan w wieku 60+ posiadających Kartę Mieszkańca. W tym okresie za jednorazowe wejście seniorzy zapłacą zaledwie 5zł.

Czytaj więcej
blog

Nie zdążyłeś przedłużyć pakietu bezpłatnych przejazdów? Zrób to dziś!

2018-10-01

Nie zdążyłeś przedłużyć pakietu bezpłatnych przejazdów przed 30 września?
Nic straconego!

Czytaj więcej
blog

Kręcimy kilometry – dla Gdańska

2018-09-25

Od początku września, aż do końca października trwa kolejna edycja Ogólnopolskiej Gry Rowerowej, w Gdańsku znanej jako „Kręć Kilometry dla Gdańska”. Akcja promuje zdrowy tryb życia i rower jako ekologiczny i uniwersalny środek transportu, nie tylko latem. 

Czytaj więcej
blog

Gra plenerowa Śladami Plentego - Skarb Wyspy Sobieszewskiej

2018-09-19

Jeśli myśl o Bursztynowej Komnacie ukrytej w Gdańsku lub jego okolicach spędza Wam sen z powiek, mamy dla Was specjalną propozycję. Dzięki aplikacji Questy VisitGdansk staniecie przed możliwością znalezienia skarbu ukrytego na Wyspie Sobieszewskiej!

Czytaj więcej
blog

Aplikacja “Blisko” powiadomi Cię o nadchodzącym niebezpieczeństwie

2018-09-13

Chcesz być na bieżąco informowany o zbliżających się nawałnicach, wyłączeniach prądu lub utrudnieniach drogowych? Dzięki bezpłatnej aplikacji “Blisko” będziesz otrzymywać ostrzeżenia z zakresu, który wybierzesz. Również w Gdańsku działa taki system.

Czytaj więcej
blog

Odbierz Kartę Mieszkańca podczas Dnia Otwartego Rady Miasta

2018-09-06

Już w najbliższą sobotę 8 września odbędzie się kolejny Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla odwiedzających – zarówno tych młodszych, jak i starszych. Na miejscu będzie można również złożyć wniosek lub odebrać swoją Kartę Mieszkańca.

Czytaj więcej
blog

Gdańsk - jeMY zdrowo!

2018-09-03

Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się, co Twoje dziecko tak naprawdę je w szkolnej stołówce i czy produkty, które są wykorzystywane do tworzenia posiłków, są zdrowe. Te i podobne pytania zaprzątały głowę wielu rodzicom, dlatego Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia stworzył program “Gdańsk-jeMY zdrowo!”, który ma na celu poprawę jakości żywienia dzieci i młodzieży w gdańskich placówkach oświatowych.

Czytaj więcej
blog

Pamiętaj o przedłużeniu pakietu bezpłatnych przejazdów!

2018-08-31

Masz już aktualną legitymację szkolną? Przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów swojemu dziecku.

Czytaj więcej
blog

Karta Mieszkańca zyskuje siłę lwa!

2018-08-28

Od dziś Karta Mieszkańca łączy się z Kartą Gdańskiego Lwa. Możemy już dograć bilet wstępu do ZOO w postaci Pakietu Gdańskiego Lwa do zweryfikowanej Karty Mieszkańca i w ten sposób cieszyć się wejściami do Ogrodu Zoologicznego przez cały rok. Bez dodatkowych formalności, dokumentów, a przede wszystkim bez zbędnej straty czasu!

Czytaj więcej
blog

Z Kartą Mieszkańca na gdańskie pływalnie taniej

2018-08-27

Od dziś bilety i karnety na pływalnie zarządzane przez Gdański Ośrodek Sportu będzie można nagrać na Kartę Mieszkańca. Dzięki temu Karta zyskuje nową, bardzo praktyczną funkcjonalność, a my nie musimy drukować biletów lub posiadać dodatkowych kart. Co więcej – w ten sposób zyskujemy 10% rabat!

Czytaj więcej