Malowanie muralu i spotkanie z Arkadiuszem Andrejkowem

  • Home
  • Wydarzenia
  • Malowanie muralu i spotkanie z Arkadiuszem Andrejkowem
Na zaproszenie Fundacji Machina Zmian i Rady Dzielnicy Aniołki 24 września 2022 roku Arkadiusz Andrejkow, artysta street artu z Sanoka, specjalizujący się w wielkoformatowych malowidłach na drewnianych ścianach podkarpackich stodół po raz drugi przyjedzie do Gdańska, żeby kontynuować pracę nad Szlakiem Archiwalnej Fotografii Gdańska.


Program wydarzeń: 
 
  • 24 września w godz. 10:00-15:00 można zobaczyć jak powstaje mural. 
  • 24 września o godz. 19:00 w kawiarni Hotelu Vesper House odbędzie się także spotkanie z Andrejkowem  i rozmowa o jego twórczości. 
  • 25 września (niedziela) o godzinie 12:00 odsłonięcie muralu.

Podczas pobytu 24 września artysta przeniesie archiwalną fotografię przedstawiającą mieszkankę dzielnicy Aniołki na ścianę Hotelu Vesper House znajdującego się przy ulicy Fahrenheita 3.

Tego samego dnia 24 września (sobota) w kawiarni hotelowej odbędzie się spotkanie z Arkadiuszem Andrejkowem i rozmowa o jego twórczości, którą poprowadzi Sylwia "Nikko" Biernacka. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia albumu "Cichy memoriał" z dedykacją artysty.

Rezerwacja miejsc: ze względu na limit miejsc (30 osób) prosimy o rezerwacje miejsc na stronie.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu “Tworzymy kolaże. Sklejamy historię”, które już po raz czwarty jest realizowane przez Fundację Machina Zmian tym razem w partnerstwie z Radą Dzielnicy Oliwa i Hotelem Vesper House. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Gdańska.

Arkadiusz Andrejkow jest artystą street artu, tworzy wielkoformatowe malowidła na drewnianych ścianach starych stodół nazywane deskalami wykorzystując do tego fotografie rodzinne, najczęściej z prywatnych zbiorów właścicieli danej stodoły. Więcej o artyście na portalu Facebook

Pomysłodawczynią projektu "Tworzymy kolaże. Sklejamy historie"  oraz Szlaku Archiwalnej Fotografii Gdańska w ramach, którego realizowana jest akcja malowania muralu, jest Sylwia "Nikko" Biernacka.