Gdańsk w centrum breakingowego świata

Ruszyła sprzedaż biletów na jedno z najważniejszych wydarzeń breakingowych na świecie - finał zawodów Red Bull BC One. 6 listopada w Ergo Arenie taneczne emocje sięgną zenitu.  Szesnastu b-boyów i szesnaście b-girls przyjedzie do Gdańska, żeby stoczyć pojedynek o tytuł mistrza. Z tej okazji powstał także unikatowy przewodnik po naszym mieście.


Jak przejść tanecznym krokiem przez najciekawsze atrakcje Gdańska, podpowiada b-boy Kleju, który w materiale Dance City Guide wcielił się w rolę wyjątkowego przewodnika. Film oraz bilety na wydarzenie dostępne są na stronie

Taneczny przewodnik po Gdańsku
Dance City Guide to nietypowy wideoprzewodnik po Gdańsku - mieście, które jest gospodarzem oraz partnerem wydarzenia Red Bull BC One World Final. Pokazane są w nim najciekawsze turystycznie miejsca w iście tanecznym stylu. Gdańsk okazuje się bowiem nie tylko fascynującym historycznie miastem z przepięknymi zabytkami, ale również znakomitą scenerią do szalonych, breakingowych akrobacji wykonywanych przez b-boya Kleja. Jak wyglądają taneczne ewolucje w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa, dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego czy w gondoli koła widokowego AmberSky, można przekonać się wchodząc na stronę organizatora

Red Bull BC One to największe i najbardziej prestiżowe zawody breakingowe w formacie jeden na jednego na świecie. Każdego roku tysiące tancerzy rywalizuje o możliwość wystąpienia w globalnym finale.

Od 2004 roku odbyło się już 17 światowych finałów w największych miastach na całym świecie. Rywalizacja w ramach Red Bull BC One obejmuje ponad 60 imprez i aktywacji przeprowadzanych na ponad 30 rynkach. Dla krajów bez tego typu wydarzeń przygotowano zawody w formacie online - Red Bull BC One E-Battle, dzięki którym każda osoba podłączona do Internetu, w dowolnym miejscu na świecie, ma szansę zostać kolejnym krajowym mistrzem.

Red Bull BC One pod swoimi skrzydłami ma także jedną z najlepszych ekip breakingowych świata, Red Bull BC One All Stars.

Kiedy:
06 listopada 2021 

Gdzie:
Ergo Arena, Plac Dwóch Miast 1