Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska

  • Home
  • Wydarzenia
  • Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska
Tegoroczna, 9 edycja kampanii pn. „Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska” rozpoczyna się 13 września i potrwa do 12 listopada. Wszystkie wykręcone kilometry będą przeliczane na punkty, a na tych, którzy zdobędą ich najwięcej czekają nagrody.  Kręcić i zbierać punkty będzie można nie tylko na rowerze, ale również na hulajnodze, deskorolce i rolkach.


Od 4 lat kampania „Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska” organizowana jest w sezonie jesiennym, aby zmotywować mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim. Po raz drugi konkurs kierujemy również do uczniów szkół średnich. Mogą wziąć w nim udział osoby, które ukończyły 16 lat.

W grze można rywalizować między sobą na różnych poziomach. Udział w grze może mieć charakter indywidualny, ale można rywalizować ze sobą także zespołowo, przyłączając się do gry na poziomie szkoły średniej, uczelni czy firmy, aby powalczyć o tytuł najbardziej rowerowej w Gdańsku. Zabawa polega na zbieraniu jak największej liczby punktów, które przyznawane są za wykonywanie codziennych rowerowych podróży. Wykręcone kilometry, przeliczone będą na punkty, które trafią na konto indywidualnego uczestnika lub zasilą bilans punktowy grupy. Należy pamiętać, że uczestnik może dołączyć tylko do jednego Zespołu w jednej z wybranych kategorii zespołowych:
 
  • firmowej,
  • uczelnianej 
  • szkolnej,
nie wyklucza to jednocześnie przynależności do zespołu w kategorii dzielnicowej i grupy nieformalnej. Dołączyć do gry można się przez cały trwania akcji.

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?
- Należy pobrać na telefon bezpłatną aplikację mobilną Activy (Sklep Play/App Store)
- Dokonać rejestracji - wypełnić krótki formularz w aplikacji
- Dołączyć do konkursu „Kręć kilometry dla Gdańska 2021”
- Wybrać zakładkę „Grupowe”
- Znaleźć swoją firmę, szkołę, uczelnię, dzielnicę, grupę nieforlmalną i do niej dołączyć (poprzez kliknięcie „Dołącz do Zespołu")
- Wsiąść na rower, hulajnogę, deskorolkę czy rolki i rozpocząć zabawę

Zbieraj punkty i wygrywaj nagrody!
- 5 punktów za każdy przejazd o długości min. 1,5 km
- 1 punkt za każdy kilometr przejechany rowerem, hulajnogą, na rolkach, na deskorolkach (dla przejazdów powyżej 1,5 km)
- 50 punktów za każdy przejazd rowerem do pracy, szkoły czy na uczelnię (również z powrotem) - max. 2 x dziennie i 10 x w tygodniu punkty wykręcone od 18 października do 12 listopada będą liczone podwójnie
- minimalny czas przerwy między przejazdami to 30 minut
- przejazdy muszą się zaczynać lub kończyć w granicach administracyjnych Gdańska

więcej informacji na stronie www.gdansk.pl