Przystanek Ołowianka

image
Tego jeszcze nie było! Najstarsi uczestnicy Jarmarku wiedzą, że dopiero koniec lipca jest terminem dla kupców, czasem zabawy i korzystania z uciech niesionych przez zastawione stoły. Ale w tym roku jest inaczej. Międzynarodowe Targi Gdańskie z pomocą sprawdzonych przyjaciół postanowiły zaproponować mieszkańcom Gdańska i coraz liczniej przybywającym do naszego miasta turystom swoiste preludium tego radosnego czasu. Zapraszamy na niezwykle urokliwą Ołowiankę, gdzie już od 15 czerwca na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić ten rejon Gdańska oczekuje moc atrakcji.
Tym razem nie proponujemy oferty związanej z handlem – to pozostawiamy w gestii Jarmarku św. Dominika – ale ogrom wrażeń gwarantuje zróżnicowany program w ramach strefy kulinarnej, ekologicznej, sportowo-rekreacyjnej czy artystycznej

Dla smakoszy kulinarnych specjałów oczekuje na największej w Gdańsku strefie gastronomicznej (240 m kw.) 14 stoisk, na których spotykać można wiktuały zarówno tradycyjnej kuchni polskiej, jak i kuchni hiszpańskiej, francuskiej czy azjatyckiej. Znany kucharz i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak zaprezentuje tajniki swojej kuchni. Zwolennicy piwa rzemieślniczego z całą pewnością spędzą tu wiele satysfakcjonujących chwil. Podobnie jak sympatycy aktywności „poza biesiadnej”. Nadmiaru kalorii będzie można pozbyć się podczas zajęć organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu, zapraszających do energetycznej zumby. Poszukujących innych dróg doskonalenia się GOS zaprasza na zajęcia ze sztuki jogi.

Dla wszystkich zaś – atrakcyjne koncerty organizowane przez Polską Filharmonię Bałtycką. To propozycja szczególna: koncerty promenadowe, podczas których muzyka klasyczna spotka się z folklorem i jazzem. Na wzór brytyjskiej telewizji BBC i organizowanych przez nią koncertów „The Proms”, których tradycja sięga 1895 roku. Koncerty promenadowe Filharmonii Bałtyckiej podzielone są na dwie części – pierwsza, bardziej klasyczna odbywać się będzie w Sali koncertowej na Ołowiance, zaś druga, z nieco bardziej lekkim repertuarem i swobodniejszą atmosferą – na scenie letniej. I tak 23 czerwca wystąpi Orkiestra Symfoniczna PFB i zespół Chłopcy kontra Basia z repertuarem muzyki z popularnych filmów, m.in. Star Wars i Władca Pierścieni. No i wreszcie Letnia Akademia Pana Kleksa (30 czerwca).

I tak nie opuszczając miasta mamy szansę na doznanie wielu niezapomnianych wrażeń pozwalających oderwać się od codzienności. Tym bardziej, że dzięki pomocy specjalistów z UM Gdańska, właśnie w samym centrum, na Ołowiance, przenosimy się w żywą krainę ekologicznej zieleni. Na 400 m kw. powstał ogród typu pop up garden, w którym mocno zaakcentowane zostały kwestie ekologiczne – zarówno na poziomie koncepcji, jak i w technologii wykonania obiektu. Cała konstrukcja została wykonana z naturalnego drewna modrzewiowego. Zastosowanie tworzyw sztucznych zostało ograniczone do minimum w myśl prowadzonej przez miasto kampanii „Gdańsk bez plastiku”. Zapraszamy zatem do „zielonego pokoju”, wydzielonego grabowym żywopłotem oraz wypełnionego kwiatami w chłodnych barwach, a także odwiedzenia dwóch przestrzeni rekreacyjnych, wypełnionych trawnikiem i piaskiem, z rabatami kwiatowymi -  tym razem w ciepłych barwach.

Ołowianka zaprasza wszystkich – całe rodziny gdańszczan i turystów, spragnionych wrażeń i relaksu, utrudzonych i żądnych doznań. Więcej informacji TUTAJ