Spektakl DAMY I HUZARY albo Play Fredro

image
Lubisz spektakle Teatru Wybrzeże? Już dziś zamów bilet na spektakl "DAMY I HUZARY albo Play Fredro". Z Kartą Mieszkańca zamówisz dwa bilety w cenie 15zł sztuka!
DAMY I HUZARY, jedna z najczęściej wystawianych komedii Aleksandra Fredry, bywają odczytywane jako jasny obraz przeszłości, kiedy w sercach Polaków żyła jeszcze poczciwość i wiara. Wystarczy jednak przywołać intrygę, uknutą przez trzy siostry, żeby ujrzeć fałsz oraz obrzydliwość dawnych stosunków rodzinnych. Pomimo tego w DAMACH I HUZARACH wielu krytyków dopatrywało się motywów baśniowych, jak choćby „określenie nieokreślony” czas, czy umieszczenie akcji w symbolicznej przestrzeni dworku szlacheckiego. W wyniku takiej tradycji myślenia o tej komedii, w inscenizacjach nierzadko brakowało odwagi. W naszym odczytaniu DAMY I HUZARY są sztuką o wzmagającym się szaleństwie i błędnych decyzjach, z których każda nieubłaganie prowadzi do katastrofy. Wszystko kończy się jednak… szczęśliwie? Wzbogacając tekst komedii fragmentami innych utworów Aleksandra Fredry, chcemy pokazać, że jest on nadal autorem nieodkrytym i intrygującym.


Karta Mieszkańca upoważnia do zakupu dwóch biletów w cenie 15zł sztuka na spektakl "DAMY I HUZARY albo Play Fredro" w terminie od 1 do 5 maja 2019 roku.
Promocja jest ważna na spektakle grane od 1 do 5 maja.
Aby zamówić bilety z Kartą Mieszkańca należy udać się do kasy biletowej Teatru Wybrzeże i zabrać ze sobą swoją Kartę Mieszkańca.