Stocznia Cesarska – Wodne Otwarcie Sezonu

image
Zapraszamy na Wodne Otwarcie Sezonu 2019 w Gdańsku! Wiosna już w pełni, więc warto spędzić dzień nad wodą w nowej przestrzeni Stoczni Cesarskiej. Na inaugurację sezonu wodnego przygotowano szereg atrakcji oraz strefę relaksu. Poznajcie Gdańsk z poziomu wody i odkryjcie wszystkie tajemnice Gdańskiej Stoczni. Sezon czas zacząć!

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, ale na poszczególne aktywności obowiązują wcześniejsze zapisy.
Atrakcje:

Zwiedzanie Gdańska z kajaka

Gdańsk z Kajaka zapraszamy na 2-godzinne wycieczki kajakowe po Gdańsku. To świetna okazja by zobaczyć miasto z nowej perspektywy i spędzić aktywnie czas. Przybijemy piątkę z Sołdkiem i zapuścimy żurawia na Żurawia!
Godziny wycieczek:
12:00 - 14:00
15:00 - 17:00
18:00 - 20:00
Zapisy przez stronę: www.gdanskzkajaka.evenea.pl


Rejsy Galarami

Zapraszamy na niezapomniany 30-minutowy rejs Galarem wokół terenów stoczniowych. Rejs jednostką wykonaną ze 150 letnich świerków, repliką starodawnego polskiego statku rzecznego, który dawniej służył do transportu towarów (m.in. soli, mydła, wapna) w dół rzeki.

Rejsy rozpoczynamy o godz 12:00 i będą trwały do godz. 20:00 co ok. 40 min. Brak wcześniejszych zapisów. 


Spacery przewodnickie po Stoczni Cesarskiej

Odkryj Stocznię Gdańską na nowo z Morską Fundacją Historyczną. Każda wycieczka trwa około 75 minut i rozpoczyna się na placu przed budynkiem Dyrekcji Stoczni Cesarskiej, przy ulicy Popiełuszki w Gdańsku. Tematyka każdego spaceru obejmuje najważniejsze daty, wydarzenia, postacie i miejsca związane z historią terenów Stoczni Gdańskiej od średniowiecza do czasów współczesnych. Trasa wycieczki obejmuje: budynek Dyrekcji stoczni, Remizę, Drogę do Wolności, Szlak Stoczni Cesarskiej, most pontonowy, Stocznię Gdańsk SA, Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Zapraszamy na spacery przewodnickie, które rozpoczynać się będą o godz.  10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00  na placu przed budynkiem Dyrekcji Stoczni Cesarskiej. obowiązują zapisy na mail: mfh.gdansk@gmail.com - każda wycieczka ma ograniczoną liczbę uczestników. 
 

Rejsy jachtem na Zatokę Gdańską 

Premium Yachting zaprasza na pokład swojej nowoczesnej jednostki. Wypływamy na dwa rejsy na Zatokę Gdańską. Poczuj wiatr we włosach i smak morskich opowieści. Na naszej trasie zobaczymy Stocznię Gdańską od kuchni, Twierdzę Wisłoujście, latarnię morską w Nowym Porcie, Westerplatte i przepiękną panoramę Trójmiasta. 
I rejs: 11:30 -12:45
II rejs: 13:00 – 14:30 
Zapisy na: contact@polandbylocals.com


Punkt widokowy Żuraw M3

Fundacja Społecznie Bezpieczni zaprasza na nowy punkt widokowy Stoczni Cesarskiej. Zapraszamy na bezpłatne wejście na jeden ze stoczniowych żurawi. Żuraw M3 znajdujący się na terenie Stoczni Cesarskiej będzie kolejnym, wyjątkowym punktem widokowym na mapie Trójmiasta. Otwórzmy sezon letni z pięknym widokiem na Gdańską Stocznię. Ilość miejsc ograniczona. Wejścia na Żuraw M3 od 12:00 do 20:00. 


AleBrowar ChillOut Zone

W przestrzeni nowej Przystani Cesarskiej urządzimy dla Was strefę odpoczynku i dobrego smaku. Będziemy mogli spróbować najlepszego craftowego piwa od AleBrowaru i zagłębić się w świat kawy dzięki P.P. Brothers Coffee Roster. Całość przyjemności okraszona będzie niesamowitym, industrialnym otoczeniem zabytkowej Stoczni Cesarskiej w bezpośrednim towarzystwie wody, mariny i statków.