Ostatni weekend ferii - oferta dla rodzin w ECS

image
Ferie zimowe powoli dobiegają końca, dlatego warto rodzinnie spędzić ostatnie chwile przed powrotem do szkoły i pracy. Można to zrobić na przykład w Europejskim Centrum Solidarności.
ŚCIEŻKA RODZINNA PO WYSTAWIE STAŁEJ ECS
Nowoczesna, multimedialna, bardzo ciekawa wystawa, opowiadająca o polskiej drodze do wolności – stoi otworem przed dziećmi.
Zapraszamy w podróż po wystawie stałej ECS. Audioprzewodnik, który jest w cenie biletu oferuje zwiedzanie dla całej rodziny ŚCIEŻKĄ RODZINNĄ. Historię Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej, dzieci poznają z perspektywy młodego stoczniowca, który w 1980 roku miał 21 lat, a w 1970 był zaledwie 11-latkiem. Na trasie m.in. suwnica, która w stoczni służy do przenoszenia dużych elementów, labirynt z liter (w jaki wyraz się układają tymczasem nie zdradzimy), milicyjny wóz i podziemna drukarnia! A na koniec może jeszcze kawa i ciacho w Corten Cafe? 

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek, środa – piątek | 10–17
sobota – niedziela | 10–18
wtorek | nieczynna
bilety | www.ecs.gda.pl/bilety

Przypominamy, że Karta Mieszkańca uprawnia do jednorazowego bezpłatnego odwiedzenia wystawy stałej. Wejście możesz wykorzystać do końca grudnia 2019 roku. 

WYDZIAŁ ZABAW 
Zapraszamy do Wydziału Zabaw to interaktywna przestrzeń dla dzieci do 10 roku życia i ich opiekunów. Sala zajmuje ponad 400 m kw. Na jej atrakcyjność składa się wiele mobilnych stanowisk połączonych w przestrzeń zabawy i nauki. Dzieciaki dowiedzą się tu, m.in. co oznacza „solidarnie” i ile dobrego można zdziałać wspólną pracą. W soboty i niedziele dzieci można zostawić pod opieką animatora!

GODZINY OTWARCIA
październik– kwiecień, od poniedziałku do piątku
▪ godz. 10.00–17.00 / przestrzeń dostępna dla wszystkich użytkowników, dzieci pozostają pod opieką rodzica/opiekuna 
▪ wtorek / nieczynne

październik– kwiecień, w soboty i niedziele
▪ godz. 10.00–18.00 / przestrzeń dostępna dla wszystkich użytkowników, dzieci pozostają pod opieką rodzica/opiekuna lub animatorów ECS 
bilety | www.ecs.gda.pl/bilety