Rusza rekrutacja do drugiej edycji Retro Tempo – piłki nożnej chodzonej

image
Stadion Energa Gdańsk wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Promocji Zdrowia zapraszają na treningi piłkarskie inne niż wszystkie. 15 listopada rusza druga edycja projektu Retro Tempo, czyli chodzonej piłki nożnej. Zajęcia planowane są w każdy czwartek w godz. 11:00-12:00 i potrwają do 24 stycznia przyszłego roku.
Jeśli ktoś myśli, że aktywność ruchowa nie jest dla niego, a gra w futbol to domena młodzieży to nic bardziej mylnego. Zapraszamy do udziału w Retro Tempo, czyli zajęciach fubolu chodzonego! W czasie dziesięciu spotkań uczestnicy zaznajomią się z zasadami gry w futbol chodzony. Będą doskonalili swoje umiejętności, by podczas finałowego spotkania zmierzyć się ze sobą w zmaganiach o tytuł najlepszej w Polsce drużyny w spacerowej odmianie piłki nożnej. Zajęcia odbędą się na krytym boisku.

Jak w to grać?

Podstawową zasadą Retro Tempo jest całkowity zakaz biegania – po murawie spacerujemy dostojnym krokiem. Nie ma również fauli – na murawie hołdujemy zasadzie fair play. Treningi odbywają się na boisku o mniejszych wymiarach niż tych, które znane są z ligowych czy reprezentacyjnych spotkań. Natomiast emocje i radość z gry jest dokładnie taka sama jak podczas rywalizacji w klasycznej odmianie futbolu.

Po co mam grać?

Treningi piłkarskie Retro Tempo to znakomita okazja do wspólnej zabawy, która dostosowana jest do osób mających problemy z poruszaniem się. Ponadto zajęcia sportowe to szansa aby poznać nowych znajomych. Wspólne treningi to świetna szansa, by wzajemnie się zintegrować. Treningi są koedukacyjne, a na boisku grają ze sobą panie i panowie.

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić się do projektu należy przesłać swoje zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres RetroTempo@arenagdansk.com. W zgłoszeniu należy umieścić swoje imię, nazwisko, e-mail i telefon kontaktowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 12 listopada 2018 roku.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły na stronie internetowej www.RetroTempo.pl