Nowe kulturalne miejsce na mapie Gdańska!

image
W najbliższą sobotę, 22 września o godz. 10:00 zapraszamy wszystkich miłośników swobodnych spotkań, dobrej kawy oraz wartościowych książek do nowej kawiarnio-księgarni Cafe Oficyna przy ulicy Chlebnickiej 24/25. Podczas sobotniego spotkania do każdej zakupionej kawy lub herbaty otrzymacie śniadanie gratis.

Nie zapomnijcie zabrać Karty Mieszkańca, bowiem jej okazanie będzie uprawniało do otrzymania 30% rabatu na zestaw ciasto + kawa lub herbata oraz 10% rabatu na kawy, herbaty i książki.

Centralnym punktem całego dnia otwarcia będzie akcja „Zapełniamy półki” - jeśli posiadacie książki, do których już nie wrócicie i chcecie dać im drugie życie, zabierzcie je ze sobą. Każdy, kto w sobotę w godzinach 13:00–17:00 przyniesie książkę, dostanie gratis kawę lub herbatę.

Cafe Oficyna to kawiarnio-księgarnia prowadzona jest przez Oficynę Gdańską w myśl ekonomii społecznej. Zyski przynoszone przez lokal będą przeznaczane na wydawanie twórczości młodych gdańskich pisarzy i poetów. Promowanie czytelnictwa to jeden z filarów działalności Cafe Oficyny.

Kawiarnia powstała głównie po to, by poczuć się “u siebie”. W Śródmieściu - tak popularnym wśród turystów - jest to coraz trudniejsze. W księgarni zakupicie wybitną literaturę, m.in. wydawnictwa Oficyny Gdańskiej, spotkacie autorów na wieczorach poetyckich, posłuchacie najlepszej muzyki. Planowane są najróżniejsze warsztaty. Przestrzeń Cafe Oficyny jest przestrzenią dla waszej twórczości.

Szczegółowy program znajdziecie na Facebooku