Święto muzyki Mozarta!

image
7 festiwalowych dni, około 200 artystów, 13 koncertów, tradycyjnie w pięknej scenografii Parku Oliwskiego, Katedry Oliwskiej i Domu Uphagena. XIII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana rozpocznie się już 19 sierpnia i potrwa aż do 25 sierpnia. Przed koncertem zapraszamy do odwiedzenia Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku (ul. Cystersów 19) - z Kartą Mieszkańca 1 wejście jest bezpłatne.
Julia Leżniewa, Wenecka Orkiestra Barokowa, NOSPR, Kaja Danczowska, Otar Magradze Jazz Band z Gruzji  - to tylko niektóre gwiazdy tegorocznego Festiwalu. Dla miłośników opery organizatorzy przygotowali w tym roku Bastien i Bastienne w reżyserii i scenografii Leszka Mądzika oraz - mając na uwadze szczególnie dzieci -przedstawienie marionetkowe Don Giovanni, z którym przyjedzie Narodowy Teatr Marionetek z Pragi. Główna idea Festiwalu pozostaje niezmienna - promocja muzyki klasycznej poprzez prezentację utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta w różnorodnej stylistyce, w wykonaniu wybitnych artystów.

Zobacz program: www.mozartiana.pl

Organizatorem wydarzenia jest Polski Chór Kameralny, świętujący w tym roku jubileusz 40-lecia, zaś inicjatorem – Jan Łukaszewski, dyrektor i dyrygent chóru. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdańsk, we współpracy z Muzeum Narodowym w Gdańsku i Muzeum Gdańska.