10 urodziny Centrum Hewelianum

image
W niedzielę, 22 lipca w godzinach od 11.00 do 18.00 Centrum Hewelianum zaprasza na Górę Gradową z okazji okrągłego jubileuszu. Już od dekady Hewelianum uczy, bawi, popularyzuje wiedzę, inspiruje do odkrywania tajemnic przyrody i kosmosu, dba o przestrzeń parkową, rewitalizuje zabytkowy fort, a od niedawna oferuje nowoczesne sale konferencyjne i wystawiennicze. Na dedykowanym stoisku będzie można zlożyć wniosek i odebrać Gdańską Kartę Mieszkańca. 
W niedzielę, 22 lipca w godzinach od 11.00 do 18.00 Centrum Hewelianum zaprasza na Górę Gradową z okazji okrągłego jubileuszu. Już od dekady Hewelianum uczy, bawi, popularyzuje wiedzę, inspiruje do odkrywania tajemnic przyrody i kosmosu, dba o przestrzeń parkową, rewitalizuje zabytkowy fort, a od niedawna oferuje nowoczesne sale konferencyjne i wystawiennicze.

Tego wyjątkowego dnia na urodzinowych gości Hewelianum czeka mnóstwo znakomitych niespodzianek i przyjemności. 
Wszystkie interaktywne wystawy Hewelianum będą dostępne za symboliczną złotówkę.

Ponadto, w programie m.in.:
obserwacje słońca przez teleskop
pokazy psich zaprzęgów
spacery przyrodnicze po parku prowadzone przez edukatorów z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku
pokazy walki ogniowej i pojedynku na bagnety, nauka musztry
strefa lekkoatletyczna, a w niej: zawody biegowe na krótkich dystansach z aparaturą do fotofinishu, rzuty co celu, kosze do streetball-u, rozgrywki rodzinne: unihokej, badmington, piłkarskie zawody z sędziami PZPN

Podczas wydarzenia będzie można na dedykowanym stoisku złożyć wniosek i odebrać Gdańską Kartę Mieszkańca, która do końca 2018 roku uprawnia do jednego bezpłatnego wejścia do Centrum Hewelianum. 

Dla najmłodszych: malowanie twarzy, dmuchaniec-rakieta, który pozwoli wznieść się prawie w kosmos, wielkie bańki mydlane i basen z kulami wodnymi. 
Na urodzinach Hewelianum zagości również Parkowisko – family&friends festiwal– fantastyczna inicjatywa spotkań ze znajomymi i bliskimi w parkowych przestrzeniach, przy muzyce na żywo i w towarzystwie „zajawkowiczów” dzielących się swoją wyjątkową pasją.

Na deser fabryka czekolady „Bałtyk” poczęstuje nas autorskimi słodkościami.
Atrakcji nie sposób zliczyć i wymienić. Jedno jest pewne, w tym dniu Centrum Hewelianum zamieni się w ogromny plac zabaw i atrakcji.

10 lat działalności Hewelianum odmieniło teren dawnego fortu w nowoczesne, wielofunkcyjne centrum, w którym nauka, edukacja, kultura, rekreacja i ekologia wzajemnie się przenikając oferują przestrzeń pełną atrakcji dla Gdańszczan i turystów. Uczcijmy to i świętujmy nasze urodziny razem!
 
Organizatorzy: Centrum Hewelianum i Miasto Gdańsk
Partnerzy strategiczni: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Parkowisko - family&friends festival, Zakłady Przemysłu Cukierniczego Bałtyk 
Partnerzy: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Gdańskie Wody, Gdański Ośrodek Sportu