Dzień Otwarty Notariatu

image
Jak przekazać darowiznę, sporządzić testament i zabezpieczyć rodzinę, która będzie po nas dziedziczyć? Na te i wiele innych pytań, w ramach darmowych porad, w sobotę 30 listopada odpowiedzą notariusze. W 29 polskich miastach, w tym także w Gdańsku, odbędzie się 10. edycja akcji edukacyjnej “Dzień Otwarty Notariatu”.
W tym roku temat przewodni Dnia Otwartego Notariatu brzmi „Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – porozmawiaj o tym z notariuszem”. W ciągu dziewięciu poprzednich edycji proponowano już rozmowy na temat spadków i dziedziczenia, bezpiecznej jesieni życia czy nieruchomości i ksiąg wieczystych. Tematy przewodnie towarzyszące każdej edycji wydarzenia, to wyłącznie propozycje.

Na Dniu Otwartym Notariatu może pojawić się każdy, kto ma problem czy pytanie. Inicjatywa powstała bowiem po to, by umożliwić społeczeństwu rozmowę na temat nurtujących zagadnień. Wszystko dlatego, że najważniejszym celem tej inicjatywy jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy.

Tegoroczna edycja akcji ma najszerszy z dotychczasowych zasięg. 30 listopada porady udzielane będą w 29 polskich miastach, przez blisko 600 notariuszy. Dla porównania - w ubiegłym roku porad udzielało około 200 osób, a akcja odbyła się w 10 miastach.


Foto: Bartłomiej Borowczak/gdansk.pl