W stronę gwiazd! – konkurs astronomiczny

image
Do jakiego obiektu w Układzie Słonecznym chciałbyś, aby wysłano następną misję kosmiczną? Dlaczego akurat tam? Takie pytania zadano w konkursie astronomicznym „W stronę gwiazd!”, który organizuje Hevelianum. Przeznaczony jest on dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, a potrwa do 30 listopada 2019 r.
Zadanie konkursowe to kreatywna odpowiedź na jedno pytanie: „Do jakiego obiektu w Układzie Słonecznym chciałbyś, aby wysłano następną misję kosmiczną i dlaczego?” Startować można pojedynczo lub w trzyosobowym zespole. Po tym, jak uczestnik wybierze konkursowy obiekt, powinien uzasadnić, dlaczego właśnie ten obiekt wybrał. Dlaczego właśnie jego należy zbadać, co ciekawego jest tam do odkrycia, a także jakie eksperymenty należy tam przeprowadzić, by się tego dowiedzieć. Uczestnicy powinni wybrać jedną z trzech form odpowiedzi.
Mogą to być: wypowiedź tekstowa, prezentacja multimedialna lub film. 

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 1-4 oraz 5-8. Nagrody to vouchery na wystawy interaktywne w Hevelianum oraz nagrody rzeczowe: upominki związane z astronomią.

Regulamin konkursu "W stronę gwiazd!"

Więcej informacji TUTAJ