11 października zróbmy coś dla innych!

image
Jednego dnia, 11 października, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku planuje cały szereg inicjatyw społecznych i wolontariackich. Setki wolontariuszy i wolontariuszek, organizacje pozarządowe, szkoły, muzea, teatry, firmy podejmą działania na rzecz innych. Prawa człowieka, prawa zwierząt, ekologia, edukacja, kultura, sport - każdy i każda z nas działając w różnych obszarach może wpłynąć na otaczającą nas rzeczywistość. Dołącz do "Godziny dla Gdańska" i wspólnie zróbmy coś dobrego!
O co chodzi w projekcie?
Chcemy wspierać lokalne inicjatywy oraz pokazać jak wiele jest w Gdańsku wolontariuszy i wolontariuszek, aktywistów i aktywistek, szkół, instytucji, organizacji i firm, które na co dzień działają na rzecz innych i dokonują realnych zmian.

Kto może dołączyć?
WSZYSCY!

Co można zrobić w ramach "Godziny dla Gdańska"?
Wszystko zależy od Ciebie! Twoje wydarzenie może dotyczyć praw człowieka, praw zwierząt, ekologii, kultury, sportu. Mogą to być warsztaty, spotkania, happeningi, manifestacje, pokazy filmowe, wernisaże, wspólne śpiewanie czy gotowanie. Twoje wydarzenie może trwać godzinę, cztery godziny a nawet 24 godziny! Najważniejsze by zostało zorganizowane 11 października.

Wybrane wydarzenie z programu "Godziny dla Gdanska" (pełen program znajdziesz TUTAJ):

Bezpłatne porady psychologiczne i prawne ze specjalistami z Centrum Praw Kobiet. Może wziąć w nich udział każda kobieta, która doświadczyła jakiejkolwiek formy przemocy lub nierównego traktowania. Na każdą klientkę przewidziane jest 45 min. Liczba miejsc ograniczona! Zapisy: karolina.maleta@cpk.org.pl lub pod nr telefonu 730 366 305.

Co zapewniamy?
Wszystkie grupy zorganizowane, które wezmą udział w akcji, otrzymają pakiet startowy. W ramach pakietu otrzymacie przypinki lub naklejki akcji dla każdej osoby, materiały pomocnicze oraz ramkę do robienia zdjęć. Po akcji każda grupa otrzyma dyplom zaświadczający o zaangażowaniu w program „Godzina dla Gdańska”. Najciekawsze pomysły i ich realizacje zostaną zaprezentowane na FB @wolontariatgdansk.

W jaki sposób należy się zgłosić?
• Wypełnij formularz zgłoszeniowy
• Potwierdzeniem zgłoszenia udziału jest mailowa informacja zwrotna i przekazanie pakietu startowego.
• W razie pytań można napisać lub zadzwonić do Centrum Wolontariatu broda@wolontariatgdansk.pl lub tel: 58 772 42 19 (godz. 9.00–16.00).

Dołącz do wydarzenia na Facebooku