Międzynarodowe Święto Zwierząt

image
Razem z Gdańskim Ogrodem Zoologicznym od 5 do 6 października będziemy obchodzić Międzynarodowe Święto Zwierząt. To świetna okazja, by poznać zwyczaje zwierząt i wziąć udział w przygotowanych atrakcjach.
5 października

2. urodziny lwów angolskich w gdańskim ZOO, godz. 10:00-11:00, lwiarnia i okolice wybiegu lwów angolskich
 
Atos, Portos, Aramis i Casa urodziły się dokładnie 7 października 2017 roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. To dzieci ośmioletniej Tshibindy i dziewięcioletniego Arco. W programie przewidziane jest wręczenie prezentów młodym lwom przez Forum Gdańsk, sponsora lwów angolskich z oliwskiego ZOO oraz podsumowanie dwóch lat życia lwów, opowieści ich opiekuna.

6 października

Spotkania ze zwierzętami i podsumowanie I roku kampanii Ocalmy Orangutany #olejolej

godz. 10:00-15:00, wybiegi wybranych zwierząt oraz sala edukacyjna w budynku głównym gdańskiego ZOO
 
Tego dnia będziemy mieli okazję poznać bliżej charaktery i historię wybranych gatunków. Razem z opiekunami odwiedzimy stado lwów angolskich, zobaczymy foki wykonujące swój codzienny trening medyczny oraz pingwiny zajadające się ulubionymi przysmakami. Posłuchamy o intrygujących tygrysach amurskich, zajrzymy do pand rudych oraz dowiemy się, jakie zagrożenia czyhają na ary zielone i inne papugi w naturze, a także czego należy się wystrzegać podczas egzotycznych podróży.
 
Ponadto w sali edukacyjnej, w budynku głównym  gdańskiego ZOO, chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia filcowych zwierząt, a także obejrzeć filmy z treningów medycznych lwów, orangutanów i żyraf.

Zwieńczeniem Międzynarodowego Dnia Zwierząt będzie podsumowanie kampanii Ocalmy Orangutany #OLEJOLEJ, której gdańskie ZOO jest pomysłodawcą. Odbędzie się również pokaz karmienia orangutanów – Rai i Alberta – wraz z opowieściami opiekuna o tych majestatycznych zwierzętach.

Pokazy karmienia:

10:00 – pokaz karmienia lwów, opowieści opiekuna
10:30 – pokaz karmienia pingwinów, opowieści opiekuna
11:00 – pokaz karmienia fok, opowieści opiekuna
12:00 – pokaz karmienia tygrysów, opowieści opiekuna
12:30 – pokaz karmienia pand małych, opowieści opiekuna
13:00 – opowieści opiekuna, pogadanka o zagrożonych gatunkach (pawilon ptaków i gadów)
14:00 – podsumowanie kampanii Ocalmy Orangutany #olejolej, pokaz karmienia orangutanów, opowieści opiekuna
 
Sala edukacyjna:

11:00-13:00 Warsztaty tworzenia maskotek z filcu
11:15 i 13:30 Pokaz filmów z treningów medycznych lwów, żyraf, orangutanów

Zapraszamy!