Tydzień Kosmosu w Hevelianum

image
Zbliż się do kosmosu! W dniach 8-11 października w Hevelianum odbędą się wydarzenia z okazji Światowego Tygodnia Kosmosu. Zaplanowano wykłady i warsztaty, spośród których osoba w każdym wieku wybierze coś interesującego.
Wykład główny nosi tytuł „Eksploracja Księżyca wczoraj i dziś” i zostanie wygłoszony przez dyrektor projektów naukowych w Analog Astronaut Training Center oraz twórczynię pierwszej w Polsce bazy do symulacji misji kosmicznych Lunares – dr Agatę Kołodziejczyk. Podczas spotkania uczestnicy porozmawiają o historii i przyszłości misji księżycowych. Jak mogą one zmienić nasze życie? Wykład już 11 października o godzinie 19.

W dniach 8-11 października będą też odbywać się warsztaty dla dzieci i młodzieży od 3 do 18 roku życia. Poznawanie nieba i legend o gwiazdozbiorach, budowanie rakiet, śledzenie komet – to tylko część atrakcji przygotowanych przez Hevelianum. 

Podczas Międzynarodowego Tygodnia Kosmosu Hevelianum ogłosi konkurs dla dzieci z gdańskich szkół podstawowych (grupy do 3 osób), pt. “Jaki jest najciekawszy obiekt w Układzie Słonecznym i co możemy tam odkryć?” Zadaniem konkursowym będzie zaprojektowanie misji kosmicznej.