Targi Gra i Zabawa oraz Festiwal Gramy

image
Kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowi cosplayerzy, emocjonujące mistrzostwa, turnieje i konkursy. W sobotę 23 listopada w gdańskim AMBEREXPO ruszają 8. Targi GRA I ZABAWA i 19. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi FESTIWAL GRAMY. Swoją ofertę zaprezentują najbardziej liczący się na polskim rynku producenci i dystrybutorzy gier i zabawek. Podczas edycji 2018 bawiło się 11 tysięcy osób! Powód? Fantastyczna atmosfera!
Targi Gra i Zabawa to wydawnicze nowości, kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowe konkursy, mistrzostwa i turnieje, warsztaty plastyczne, komiksowe i z układania kostki Rubika, pasjonujące eksperymenty naukowe, podróże do świata, strefa zabaw dla najmłodszych z kinem Treflika i mnóstwo innych atrakcji. Tu naprawdę jest co robić!

Jest w co grać

Targom towarzyszy największe święto miłośników gier planszowych - Festiwal Gramy z sercem imprezy - Gralnią, gdzie będzie można grać i testować blisko 3 tysiące gier: planszówek familijnych, imprezowych, strategicznych, science fiction, przygodowych, logicznych i karcianych. Do grania zapraszamy wszystkich - rodziny, przyjaciół, znajomych i nieznajomych w wieku od 0 do 100 lat, mianownik jest jeden - dobra zabawa! Podczas edycji 2018 w strefie testów gier zanotowano 5040 wypożyczeń z oferty 2600 gier. Przez 18 godzin trwania imprezy non stop zajętych było 2500 krzeseł i  580 stolików. W Strefie Premiery z Essen prezentowane będą premierowe tytuły gier, przywiezione prosto z największych światowych targów gier planszowych SPIEL w Niemczech.

Kup bilet 20% taniej z Kartą Mieszkańca

Bilety na Festiwal możecie kupić z Kartą Mieszkańca 20% taniej! Wystarczy, że podczas kupowania biletu online podacie kod VISITGDANSK19 Spieszcie się jednak, bo kod jest ważny tylko do 18.11.2019.

Aby zamówić bilet z rabatem, postępuj zgodnie z instrukcją poniżej:
1. Wejdź na stronę www.graizabawa.amberexpo.pl
2. Kliknij w przycisk Kup bilet
3. Wybierz rodzaj biletu, który Cię interesuje
4. Uzupełnij swoje dane (imię i nazwisko) i kliknij Zapisz
5. Kliknij Dalej
6. Jeśli nie posiadasz konta, dokonaj rejestracji
7. Wpisz kod VISITGDANSK19, który uprawnia do rabatu 20%, kliknij w przycisk Przelicz
8. Kliknij w przycisk Zapłać i dokonaj zapłaty za bilet.

Jest o co grać

Po raz trzeci wybrana zostanie Gra Roku Targów Gra i Zabawa. Targi Gra i Zabawa to także mnóstwo turniejów, w których udział może wziąć każdy, jak choćby wielki turniej w grze planszowej „Wsiąść do pociągu. Polska”, czy otwarty turniej pod hasłem "Szachy łączą pokolenia". Miłośnicy kreatywnego odwzorowywania postaci z filmów, gier, seriali czy komiksów swoich sił spróbować mogą  w drugiej edycji Konkursu Cosplay Targów Gra i Zabawa. Udział w konkursie należy zgłosić organizatorowi do 15 listopada. Pula nagród to 2000 zł!

4000 tysiące kostek Rubika

Emocjonującym wydarzeniem z udziałem najlepszych młodocianych miłośników kostki Rubika z całej Polski będą Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu 2019. Poza klasyczną kostką Rubika 3x3x3 na scenie zobaczymy również rywalizację w ośmiu widowiskowych konkurencjach. Dodatkową atrakcją dla publiczności będą zręcznościowe konkursy z nagrodami! Organizatorzy przygotowali też największą w Polsce wystawę mozaik wykonanych z ponad 4000 kostek Rubika! Autorami prac są członkowie gdańskiego klubu speedcubingu.

W trakcie mistrzostw przeprowadzone zostaną wielkie warsztaty układania kostki Rubika. Przy odrobinie cierpliwości każdy będzie w stanie pokonać legendarną łamigłówkę! Całe wydarzenie poprowadzi zwycięzca programu "THE BRAIN - Genialny Umysł" - Adam Polkowski. Jeżeli Twoja rodzina pasjonuje się kostką Rubika, nie może Was zabraknąć!

Sport to też zabawa

W sobotę w hali C AMBEREXPO odbędą się Mistrzostwa Europy w FIT-KID & Fitness Aerobic, a w niedzielę będziemy mogli podziwiać „roztańczone” VI Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak, czyli niesamowitą kombinację umiejętności, sportu  i widowiska. Na scenie zaprezentują się zawodnicy w wieku od 5. do 18. roku życia, a także Duety i Formacje Fitness.


Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ