Konferencja Fakty i Mity o Mleku

image
W poniedziałek 30 września w hotelu Puro Gdańsk po raz pierwszy w Trójmieście odbędzie się konferencja z cyklu „Fakty i Mity o Mleku”. Podczas spotkania uczestnicy poznają fakty naukowe dowodzące znaczenia nabiału w budowaniu zbilansowanej diety oraz mity funkcjonujące w opinii publicznej nt. spożywania produktów mlecznych.
Spotkanie adresowane jest do osób kształtujących nawyki żywieniowe mieszkańców Trójmiasta, w tym do pedagogów i uczniów szkół gastronomicznych, studentów kierunków związanych z dietetyką, osób pracujących w gastronomii jak i do świadomych mieszkańców chcących budować nawyki żywieniowe w oparciu o rzetelną wiedzę.

W spotkaniu uczestniczyć będą eksperci: dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska, alergolog i pediatra oraz dietetyk, autorka książek i blogerka Viola Urban.

Po konferencji odbędzie się warsztat praktyczny, podczas którego uczestnicy nauczą się przygotowywać proste i zdrowe dania z nabiałem. Elementem edukacyjnym podczas spotkania będzie także degustacja mlecznych wyrobów.

Konferencja będzie dobrą okazją do zadania bezpośrednich pytań ekspertom w ramach panelu dyskusyjnego jak również spróbowania polskich produktów mlecznych.

Na wydarzenie można się zapisać elektronicznie, wysyłając zgłoszenie na adres omleku@izbamleka.pl

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ

Działanie sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka.