Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów

image
8 października w AMBEREXPO odbędzie się druga edycja Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów. Na wszystkich dojrzałych mieszkańców Gdańska czekać będą oferty zatrudnienia, bezpłatne badania medyczne, pokazy mody, a także spotkania z gwiazdami kina oraz koncert muzyczny.
Życie na emeryturze może być pełne wyzwań i niesamowitych przygód. Będzie się można o tym przekonać już 8 października na AMBEREXPO, gdzie po raz drugi odbędzie się Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. Podobnie jak przed rokiem dojrzali mieszkańcy Gdańska mogą liczyć na wiele atrakcji.

Strefa Pracy

W Strefie Pracy zaprezentuje się 50 pracodawców poszukujących doświadczonych pracowników do pracy na pół etatu. Swoje propozycje przedstawią zarówno międzynarodowe koncerny, jak i lokalni przedsiębiorcy.

Strefa Zdrowego Stylu Życia

W Strefie Zdrowego Stylu Życia bez żadnych opłat każdy będzie mógł wykonać dokładną analizę krwi (sprawdzany będzie m.in. poziomu glukozy, cholesterolu czy obecność antyciał HCV) lub wykonać badanie USG bądź EKG. Nie zabraknie też specjalnych pojazdów diagnostyki medycznej – słuchobusu, osteobusu, dermobusu i mammobusu. Eksperckich porad udzielać będą specjaliści: psycholog, seksuolog, dietetyk i optyk, z kolei ratownicy medyczni podpowiedzą jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku zakrztuszenia, udaru oraz zawału.

Strefa Mody i Urody

W Strefie Mody i Urody seniorzy będą mogli sprawdzić, co będzie modne w nadchodzącym sezonie, a także z bliska przyjrzą się spektakularnym pokazom mody. Pod okiem ekspertów panie przejdą niezwykłą metamorfozę uwzględniającą m.in. pełny makijaż i opiekę fryzjerską, a na panów czekać będzie prawdziwy barber oraz Janusz Wiśniewski, jeden z najważniejszych polskich krawców. Z kolei do korzystania z najlepszych kosmetyków zachęcać będą przedstawiciele Cherry Soap, Marion oraz firmy AVON.

Strefa Nowych Technologii

Świat jutra będzie można podejrzeć w Strefie Nowych Technologii. W tym roku wystawcy zaprezentują nowoczesne urządzenia domowe - bezobsługowe odkurzacze, popularne termomiksy, elektryczne segwaye czy nowoczesne systemy prasowania. Nie zabraknie też pełnej oferty producenta elektrycznych skuterów, wózków inwalidzkich, hulajnóg, rowerów i mikroaut. Równie ciekawie zapowiada się prezentacja rozwiązań z obszaru teleopieki - czujników upadku czy telemedycznych opasek.

Strefa Bezpieczeństwa, Informacji oraz Wolontariatu

Ambicją Festiwalu jest również mówienie o rzeczach ważnych. W Strefie Bezpieczeństwa, Informacji oraz Wolontariatu eksperci będą doradzać z zakresu prawa spadkowego i przechodzenia na emeryturę, a także udzielać wyjaśnień z obszaru prawa podatkowego. Funkcjonariusze policji i straży miejskiej wyjaśnią m.in. jak ustrzec się przed oszustwami, których ofiarami są najczęściej osoby starsze, a pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia wyjaśnią na czym polega e-recepta i odpowiedzą na pytania dotyczące zasad korzystania ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, programu bezpłatnych leków dla seniorów czy kierowania na leczenie uzdrowiskowe.

Gwiazdy Festiwalu

Uczestników Festiwalu w inspirującą podróż zabiorą goście specjalni wydarzenia. Bohdan Łazuka, Teresa Lipowska i Ilona Łepkowska opowiedzą m.in. o tym, co jest w życiu najważniejsze i roli aktywności w dojrzałym wieku. Nie zabraknie także akcentu muzycznego. Swoje najważniejsze przeboje przypomni Eleni.

Strefa Wypoczynku i Kultury

W Strefie Wypoczynku i Kultury do relaksu zaprosi miejska biblioteka, która pokaże swoje nowości wydawnicze, a przedstawiciele Teatru Wybrzeże i Opery Bałtyckiej zdradzą, co w najbliższych miesiącach znajdzie się w ich repertuarze. Na miłośników kina czekać będą projekcje filmów w technologii 7D, a na wielbicieli sztuki wystawa obrazów oraz zdjęć Gdańska wykonanych przez seniorów. Także tutaj będzie można spróbować kuchni w najlepszym wydaniu. Pokaz gotowania na żywo da Roberta Sowa.


Więcej informacji znaleźć można na www.festiwalaktywnosci.pl