„Bursztyn. Dziedzictwo i nowoczesność” wraca do Gdańska

image
Po sukcesie na Biennale Sztuki w Wenecji do Gdańska powraca wystawa „Bursztyn. Dziedzictwo i nowoczesność”. Od 17 lipca do 27 października eksponaty będzie można zobaczyć w siedzibie Muzeum Gdańska.
Na wystawie zobaczymy blisko kilkaset eksponatów wykonanych ze „Złota Bałtyku”, w tym także te, które powędrowały do Wenecji w maju 2019 r. Naturalne formy bursztynu bałtyckiego, inkluzje, rzeźby wykonane z jednej bryły bursztynu, bursztynowe pióro „Amber Rex” oraz repliki bursztynowej bransolety podarowanej Rodowi Stewartowi oraz naszyjnika Księżnej Kate i spinki Księcia Williama we Włoszech obejrzało blisko 20 tys. osób.

Na wystawie w Gdańsku nie zabraknie inkluzji, czyli insektów zatopionych w jantarze. Zobaczymy także millenijne bursztynowe jajo Fabergé wykonane przez firmę Victor Mayer Company z okazji 1000-lecia Gdańska. Na świecie jest tylko 11 takich wyrobów jubilerskich – mówi Renata Adamowicz z Muzeum Bursztynu.

„Bursztyn. Dziedzictwo i nowoczesność” będzie można zobaczyć od środy, 17 lipca 2019 r. do niedzieli, 27 października 2019 r. w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska. Do 29 września wystawę będzie można zobaczyć od wtorku do niedzieli, a po tej dacie - od środy do niedzieli. Za bilet normalny uprawniający do zwiedzenia całego Ratusza zapłacimy 12 złotych, za bilet ulgowy – 6 złotych, a rodziny z niepełnoletnimi dziećmi (do max. ośmiu osób) - 20 zł.

Posiadacze Karty Mieszkańca mogą zwiedzić wystawę bezpłatnie pod warunkiem nie wykorzystania jej wcześniej w celu zwiedzania Ratusza Głównego Miasta Gdańska.