Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn

11 stycznia 2023 roku rozpoczną się 28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn, które zorganizują Polska i Szwecja. To będzie największa impreza w dziejach polskiej piłki ręcznej. Turniej potrwa od 11 do 29 stycznia.


Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska, Mazowsze i Województwo Śląskie (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji).

Polacy turniej rozpoczną od występów na Śląsku, w Katowicach. Tamtejszy Spodek ugości aż 21 spotkań mistrzostw świata. Właśnie tam odbędzie się ceremonia i mecz otwarcia 
(11 stycznia). Swoje spotkania w Katowicach – w przypadku awansu – rozegrają także Niemcy.

Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, mecze rundy głównej rozegra w Małopolsce, w Krakowie. Polacy mogą tam zmierzyć się m. in. z Hiszpanami. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego rozegra w TAURON Arenie Kraków zarówno swoje mecze fazy wstępnej, jak i rundy głównej. Kraków – podobnie, jak Katowice – ugości 21 spotkań turnieju. Areną zmagań o Puchar Prezydenta będzie Płock. 16 spotkań rozegrają tam drużyny, które nie przebrną przez fazę wstępną turnieju. Stawką rywalizacji będzie puchar, który zwycięzcom wręczy szef Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Hassan Moustafa.

Dwa ćwierćfinały oraz półfinał zorganizuje ERGO ARENA w Gdańsku.

Sprzedaż biletów na wszystkie mecze Mistrzostw Świata już trwa. Wejściówki można nabyć TUTAJ.