nav_addr_google Cisza / Silence. Fotoreporterzy Prezydentowi Gdańska

Cisza / Silence. Fotoreporterzy Prezydentowi Gdańska

  • Home
  • Wydarzenia
  • Cisza / Silence. Fotoreporterzy Prezydentowi Gdańska
70 wyjątkowych zdjęć dokumentujących okres żałoby w Gdańsku po śmierci Pawła Adamowicza sprzed trzech lat można zobaczyć od 15 stycznia do 28 lutego w Muzeum Gdańska.


Zorganizowana przez Muzeum Gdańska we współpracy ze środowiskiem pomorskich fotoreporterów, dokumentuje czas żałoby w Gdańsku sprzed trzech lat. Historię, często jej nieznane wątki, przybliży ponad 60 zdjęć wykonywanych od momentu informacji o śmierci prezydenta Pawła Adamowicza do dnia uroczystości pogrzebowych.

Autorami fotografii prezentowanych na wystawie są Anna Bobrowska, Michał Czacharowski, Renata Dąbrowska, Marcin Gadomski, Karolina Misztal, Krzysztof Mystkowski, Mirosław Pieślak, Piotr Połoczański, Anna Rezulak i Mateusz Słodkowski. Kuratorkami wystawy są Katarzyna Kurkowska z Muzeum Gdańska i fotoreporterka Karolina Misztal.

Na wystawie udostępnione zostały zdjęcia nagrodzone w konkursach, publikowane w materiałach informacyjnych w Polsce, a także takie, które zostały publicznie zaprezentowane po raz pierwszy. Poza zdjęciami zaprezentowane zostały również pamiątki po Pawle Adamowiczu, m. in. urzędowy łańcuch prezydencki oraz biurko wraz z narzędziami pracy i książkami.

Wystawa będzie czynna do 28 lutego 2022 r. Wstęp na wystawę czasową jest biletowany. Cena biletu wynosi 1 zł. Posiadacze Karty Mieszkańca mogą ją odwiedzić nieodpłatnie zgodnie z obowiązującymi zasadami programu.

Dostosowanie do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących

Wystawa jest częściowo przystosowana do osób niewidomych i niedowidzących. Słowa wstępne kuratorek wystawy zostały nagrane w formie audio, zaś do kilku wybranych zdjęć zostały przygotowane audiodeskrypcje. Przy zdjęciach na wystawie są kody QR, które można zeskanować telefonem i odsłuchać.