Image

Branża turystyczna czeka na Ciebie!Czy roważałeś/aś możliwość dołączenia do branży turystycznej? Jeśli nie, to naprawdę warto spróbować. Gdańsk jest miastem niezwykle atrakcyjnym dla turystów, a co za tym idzie ofert pracy w tym sektorze nie brakuje.


Przede wszystkim turystyka to bardzo rozwojowa branża, zwłaszcza w Gdańsku. Praktycznie każdego miesiąca powstają nowe restauracje i hotele. Zarówno jedne, jak i drugie potrzebują rąk do pracy. Nie tylko wysoce wykfalifikowanych pracowników, co jest kolejną mocną stroną tej pracy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno specjaliści, jak i Ci, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze kariery. 


Możemy zacząć jako pomoc np. w kuchni czy jako kelner i jeśli spodoba nam się taka praca, awansować na kolejne szczeble rozwoju. Nawet jeśli potraktujemy zatrudnienie w gastronomii lub hotelarstwie, jako przystanek przed dalszym rozwojem, to z pewnością nabierzemy cennych doświadczeń. 


Zalety tej pracy są oczywiste. Oprócz przysłowiowego wpisu w cv, możemy zarobić konkretne pieniądze, tym bardziej, że po kryzysie pandemicznym branża podniosła stawki dla pracowników. Do tego dochodzą często napiwki. Jako, że Gdańsk odwiedza wielu gości z zagranicy, mogą być one całkiem wysokie. Dodatkowy atut – poznajemy wielu ciekawych ludzi z całego świata. Oczywiście, nie wszyscy będą super uprzejmi, ale podstawowe wzory zachowania wobec klienta to umiejętność przydatna w bardzo wielu zawodach. 


Z kolei rozpoczęcie pracy w hotelarstwie z pewnością zaowocuje zdobyciem dużej wiedzy i możliwością szybkiego awansu, szczególnie teraz, kiedy ten sektor pilnie potrzebuje pracowników. Poszukiwani są m.in. managerowie potrafiący podejmować trafne decyzje przy zarządzaniu obiektami.  


Praca w turystyce, w tak rozpoznawalnym miejscu jak Gdańsk, jest pewną inwestycją w siebie i gwarancję stabilnego zatrudnienia. Spróbujcie i przekonajcie się sami!