Karuzela Gdańska

Opis

Jest przepiękna! Ma dwa poziomy, 11,5 m wysokości, 12 m średnicy i jednocześnie zakręcić się na niej może 78 pasażerów. Udekorowana najważniejszymi elementami gdańskiej architektury i krajobrazu Karuzela Gdańska to znany już z Targu Rybnego absolutnie zachwycający symbol miasta i jednocześnie nowość na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Karuzela Gdańska to elegancka atrakcja w stylu retro dla dorosłych i dzieci. Karuzela wykonana została specjalnie dla Gdańska, na wzór Karuzeli Weneckiej w rodzinnej włoskiej manufakturze. Zgodnie z tradycją zdobią ją zatem barwne, ręcznie malowane rzeźby: konie, rydwany, filiżanki i ławki. Wszystkie figury są ruchome – galopują, kołyszą się i obracają w rytm stylowej muzyki. Rydwany przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.

Karuzela Gdańska to nowy obowiązkowy punkt na turystycznej mapie miasta, który już w sezonie letnim zachwycił dużych i małych. Przejażdżka atrakcją w samym sercu Jarmarku Bożonarodzeniowego na Targu Węglowym będzie możliwa od 1 grudnia. Z Kartą Mieszkańca jeden przejazd w czasie trwania ​Jarmarku Bożonarodzeniowego jest za 1zł!

Regulamin i warunki

Z przejazdu za 1zł z Kartą Mieszkańca można skorzystać raz w ciągu trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Bilety za 1zł można nabywać w kasie przy Karuzeli Gdańskiej bezpośrednio przed przejazdem.